Ehemalige Professur für Historische Hilfswissenschaften
conspectus beneficiorum

conspectus beneficiorum

Nota bene: annotatio annorum significat presentiam seu activitatem personarum in Romana curia!

conspectus

nullius diocesis (sic!)
--- (clericus) Iohannes Riccius 1532-1544
Aberdonen. [Abderdeen]
--- (decanus) Patricius de Spalding 1422
Absaren., Absoren. [Ossero]
--- (episcopus) Andreas Piperarius 1505-1521
Abulen. [Avila]
--- (canonicus) Hieronimus de la Serva 1504-1509, Iohannes de Galves 1482-1507, Petrus de Yeuenes 1482
--- (clericus) Fernandus de Fontecha 1503-1520, Fernandus de Sanctoiohanne 1506-1527, Gundissalvus de Salazar 1506-1532, Iohannes Vasquez 1530-1535, Petrus de Aranda 1470-1500
--- (episcopus) Franciscus Ruiz 1522
Abulen. dioc.
--- (archipresbiter) Franciscus de Turrecremata 1488-1523
--- (clericus) Franciscus Troche 1500-1503, Guillermus Beltrandi 1509-1521, Gundissalvus de Salazar 1506-1532, Iohannes de Fontecha 1516-1521, Iohannes de Valregio 1507-1513
--- (presbiter) Franciscus de Fontecha 1514-1544
Accien. [Accia]
--- (episcopus) Hieronimus Buccauratus 1542-1545, Iohannes de Buxiis 1451-1474
Acenar.
--- (episcopus) Vincentius Caraffa 1510-1515
Acernen. [Acerno]
--- (episcopus) Antonellus Surracha 1415, Franciscus Quingones 1535, Pompeius de Columna 1524
Acheruntin. et Mataranen. [Acerenza et Materna]
--- (archiepiscopus) Andreas Palmieri 1527-1534, Nicolaus 1405-1407
Adiacen. [Ajaccio]
--- (episcopus) Iohannes Bernardus 1532-1548, Leonardus Tornabonus 1527-1535, Philippus Pallavicinus 1506-1508
Adrien. [Adria]
--- (episcopus) Bartholomeus Roverella 1442-1447, Franciscus Pisanus 1517, Hercules de Rangonibus 1527, Iacobus de Opizis 1423-1430, Iohannes de Cuppis 1502-1523, Sebastianus Pighinus 1548
Ae- vide semper: E-
Agathen. [Agde]
--- (canonius) Bernardus Stephani 1378
--- (episcopus) Franciscus de Claromonte 1509, Franciscus (I) Soderinus 1481-1503, Iacobus de Minutolis 1460-1474, Nicolaus de Flisco 1485-1495
Agennen. [Agen]
--- (episcopus) Iohannes de Lotharingia 1518, Leonardus Grossus de Ruvere 1504-1520
Agien. [Canea]
--- (episcopus) Antonius Ursus 1482-1511
Agrien. [Eger, Erlau]
--- (episcopus) Hippolitus (I) de Este 1493, Iulianus de Medicis 1517-1534
Agrigentin. [Girgenti]
--- (episcopus) Iohannes (I) Cardella 1400, Iohannes (II) de Castro 1496, Iohannes de Cortadellis 1464-1479, Iulianus Cibo 1504-1536, Nicolaus de Burellis 1398, Rodulphus Pius 1542, Solis Cibo 1535
Alatrin [Alatri]
--- (canonicus) Tucius de Fumono 1456/7
--- (episcopus) Bernardus de Comitibus 1497-1539, Cristoforus de Numatiis 1517, Tucius de Fumono 1456/7
--- (presbiter) Tucius de Fumono 1456/7
Alben. [Alba]
--- (episcopus) Antonius (II) de Ruvere 1505-1532
Alben. dioc.
--- (clericus) Bartholomeus de Scarampis 1496-1505, Octavianus 1508-1513
Albien. [Albi]
--- (archiepiscopus) Adrianus de Boissy 1515-1520, Iohannes Gaufridi 1446, Iohannes de Lotharingia 1518, Iulianus de Medicis 1517-1534, Ludovicus de Ambasia 1506, Robertus Britto 1512-1513
Albiganen., Albinganen. [Albenga]
--- (episcopus) Antonius de Ponto 1380-1420, Bandinellus de Saulis 1505-1511, Hieronimus de Grimaldis 1527, Hieronimus de Ruvere 1474-1476, Iohannes Cicada 1519-1543, Iulianus de Medicis 1517-1534
Albingcoien. dioc. Benedictus de Andorias 1420
Alerien. [Aleria]
--- (episcopus) Ardicinus de la Porta 1471-1492, Franciscus Pallavicinus 1509-1534, Innocentius Cibo 1521-1528, Iohannes de Buxiis 1451-1474
Alexandrin. [Alessandria in Lombardia]
--- (canonicus) Augustinus de Collis 1473-1495
--- (clericus) Alexander Guascus 1504-1514
--- (decanus) Iohannes Luchinus Arnutius 1510-1521
--- (episcopus) Alexander Guascus 1504-1514, Iohannes de Sanctogeorgio 1478-1509
--- ([archi]episcopus) Conradus Manlius 1520-1521
Alexandrin. [Alexandria]
--- (patriarcha) Cesar de Riario 1514-1541, Guido Ascanius Sfortia 1537, Petrus de Urrea 1455/6
Algaren. [Ottana]
--- (episcopus) Durans de Durantibus 1536, Guillermus Cassador 1511-1525, Iohannes de Loaysa 1509-1515
Alifan. [Alife]
--- (episcopus) Sebastianus Pighinus 1548
Amalfitan. [Amalfi]
--- ([archi]episcopus) Franciscus Sfondratus 1543, Iacobus 1544, Iohannes 1478/9, Iohannes (I) de Medicis 1489, Laurentius (I) Puccius 1484-1529, Robertus Britto 1512-1513
Ambianen. [Amiens]
--- (canonicus) Iohannes de Sanctis 1380-1393, Nicasius Wallet 1448-1458
--- (episcopus) Carolus de Hemard 1536, Claudius de Guvry 1533, Iohannes Lejeune 1432-1440
Ambianen. dioc.
--- (abbas) Iohannes Bouquetot 1410-1418
--- (clericus) Iohannes (I) Cotini 1443
Amelien., Amerin. [Amelia]
--- (archidiaconus) Camillus de Geraldinis 1479
--- (canonicus) Agapitus de Geraldinis 1479-1496
--- (clericus) Angelus de Geraldinis (II) 1507, Bartholomeus Farratinus 1506-1531
Amelien., Amerin. dioc.
--- (clericus) Ludovicus Zefirius 1503-1514
Ampurien. [Ampurias]
--- (canonicus) Fernandus de Sanctoiohanne 1506-1527
Amuen.
--- (clericus) Greffcus (Griffeus) de Choricallis 1503-1506
Anagnin. [Anagni]
--- (episcopus) Angelottus, Fernandus de Gassion, Franciscus de Genezano 1429, Franciscus de Macabonis, Franciscus Roda 1427-1465, Franciscus (I) Soderinus 1481-1503, Petrus Sarmiento 1538, Vincentius Caraffa 1510-1515
Anconitan. [Ancona]
--- (clericus) Iohannes de Sachis 1485-1505
--- (episcopus) Agapitus Cenci Rustici 1455-1464, Antonius de Fatatis 1450, Benincasa de Benincasis 1479-1484, Iohannes de Sachis 1485-1505, Petrus de Accoltis 1489-1525
Andegaven. [Angers]
--- (archidiaconus) Theobaldus Morung 1425-1436
--- (canonicus) Oliverius Principis 1464-1473
--- (clericus) Iohannes Mahe 1536-1543
--- (decanus) Guillermus de Montegaudio 1418-1429
--- (episcopus) Guillermus de Estoutevilla 1439-1483
Andegaven. dioc.
--- (clericus) Iohannes Cheminart 1505-1516, Iohannes Coeti 1471, Iohannes Peicherii 1471
Andrien. [Andria]
--- (episcopus) Hieronimus Porcarius 1471-1505, Iacobus de Urbe 1396, Nicolaus de Flisco 1485-1495
Anglonen. [Anglona]
--- (episcopus) Bernardinus Elvinus (Helvinus) 1534-1548, Guido Ascanius Sfortia 1537, Ludovicus Fenollet 1471-1473, Petrus Parisius 1515-1544, Vincentius Caraffa 1510-1515
Anicien. [Le Puy]
--- (episcopus) Egidius Aisceli 1394, Petrus Girardi
--- (prepositus) Benedictus Adam 1504-1512
Antibaren. [Antivari]
--- (archiepiscopus) Simon Vosich 1470-1482
Antiochen. [Antiochia]
--- (patriarcha) Alfonsus Carafa 1511, Laurentius Zane 1464-1482
Antwerpien. [Antwerpen]
--- (decanus) Anselmus Fabri 1402-1445
Aprutin. [Teramo]
--- (episcopus) Antonius de Fatatis 1450, Bartholomeus Guidicionus 1539-1549, Benedictus de Guidaloctis de Perusio 1417-1429, Iacobus de Cerretanis 1410-1440, Iacobus de Sabellis 1539, Marinus de Tocco 1416
Aquen. [Acqui vel Dax vel Aix]
--- (canonicus) Angerius de Barromeriis 1473-1484, Antonius Rabioli 1450-1483, Marianus de Qualeatis 1469-1493
--- (clericus) Bertrandus de Boyria 1464, Henricus Brunus 1476-1509
--- (prepositus) Robertus Rogerii 1443/7
Aquen. dioc.
--- (clericus) Franciscus Brunus 1503
Aquen. [Acqui]
--- (episcopus) Petrus Vorst 1526-1534
Aquen. [Aix]
--- (archiepiscopus) Garsias de Saga 1439, Robertus Rogerii 1443/7
--- (episcopus) Bertrandus de Boyria 1464, Bernardus de Planeto 1423-1428, Franciscus de Pizolpassis 1418-1431, Garsias de Sega 1435-1439, Petrus de Bosco 1383-1419
Aquilan. [Aquila]
--- (canonicus) Amicus Agnifilus 1442-1465, Iohannes Cadechinus 1514, Iohannes de Piccolominibus 1521-1522
--- (clericus) Andreas Lucentinus de Piccolominibus 1462-1484
--- (episcopus) Amicus Agnifilus 1442-1465, Iacobus donadei 1400, Pompeius de Columna 1524
Aquilegien. [Aquileja]
--- (canonicus) Antonius de Ponto 1380-1420
--- (patriarcha) Antonius de Portugruaro 1390-1402, Dominicus Grimani 1491-1495, Ludovicus Scarampo 1440-1465, Marcus Barbus 1467-1491, Marinus de Grimanis 1527
Aquilegien. dioc.
--- (abbas commendatarius) Antonius de Portugruaro 1390-1402, Conradus Caracciolo 1395-1402, Petrus de Milis 1399
--- (clericus) Martinus Liechtenwald 1440-1449, Melchior de Meckau 1464-1486
Aquinaten. dioc. [Acquino]
--- (clericus) Iulius de Pontecurbo 1503, Philippus de Pontecurvo 1478-1499
Arben. [Arbe, Rab]
--- (episcopus) Leonellus Clericatus 1482-1496
Arboren. [Oristano]
--- (episcopus) Iacobus Serra 1497-1499, Marinus de Neapoli 1400
Arelaten. [Arles] 
--- (archiepiscopus) Eustachius Levis de Quelus 1481, Hippolitus (II) de Este 1538, Iohannes 1381-1426, Philippus de Levis 1460-1473
--- (prepositus) Fatius de Sanctoris 1473-1510
Aretin. [Arezzo]
--- (canonicus) Dominicus Gallettus 1475-1501, Iacobus de Aretio 1464-1483, Laurentius Acciaiuoli
--- (clericus) Bernardus de Acciaiolis 1545, Carolus del Monte 1536, Dominicus de Comitibus 1485-1525, Iohannes Guillelmi 1483-1493, Nicolaus de Camorrinis de Aretio 1500-1532
--- (episcopus) Cosmas de Paziis 1492, Franciscus (I) de Montepoliciano 1393-1418, Gentilis de Becchis 1473, Philippus de Medicis 1458-1472, Raphael Riario1483-1521
--- (prepositus) Iohannes de Monte 1517-1543
Aretin. dioc.
--- (clericus) Bartholomeus de Bucino 1464-1499, Bernardus de Bibiena 1513, Dionysius Policianus 1515, Dominicus de Comitibus 1485-1525, Franciscus (I) de Montepoliciano 1393-1418, Vincentius de Ghiocchis 1483-1489
--- (presbiter) Dominicus Gallettus 1475-1501
--- (prior) Alexius de Senis 1459-1463
Argentin. [Strasbourg, Straßburg]
--- (canonicus) Iohannes Burchard 1478-1506
Argentin. dioc.
--- (canonicus) Iohannes de Durckheim 1483-1489
--- (clericus) Paulus Munthart 1431-1437
Arianen. [Ariano]
--- (episcopus) Angelus de Grassis 1433
Ariminen. [Rimini]
--- (clericus) Gabriel de Saxoferrato 1475-1476
--- (episcopus) Ascanius Parisinus 1523-1546, Bartholomeus de Cochapanis 1464-1480, Franciscus de Ursis 1497-1499, Iacobus Pazarella 1478-1496, Iacobus Vannucci (I) 1447-1480, Ludovicus Garsie sive de Grassis 1418-1450, Simon Bonadies 1483-1507, Vincentius Caraffa 1510-1515
--- (prepositus) Benedictus de Fontibus
Armachan. [Armagh]
--- (episcopus) Iohannes Swaine 1413
Artferten. [Kerry]
--- (episcopus) Iohannes Arcilburgh 1045
Asculan. [Ascoli Piceno sive Ascoli Puglia]
--- (archidiaconus) Ventura de Bufolinis 1491-1504
Asculan. [Ascoli Piceno]
--- (episcopus) Hieronimus de Ghinuciis 1498-1535, Iulianus de Cesarinis (II) 1464-1500, Iulianus de Medicis 1517-1534, Laurentius Fliscus 1506-1512, Leonardus Physicus 1405, Valentinus de Narnia 1437-1442
Assaven. [St. Asaph]
--- (episcopus) Iohannes Trevor 1394
Assisien. [Assisi]
--- (episcopus) Silvius Passarinus 1513-1517
Asten. [Asti]
--- (canonicus) Augustinus de Collis 1473-1495
--- (clericus) Emanuel Balbus 1495-1515
--- (decanus) Petrus de Damianis 1472
--- (episcopus) Antonius de Trivultiis 1505, Bernardinus de la Croce 1536-1546, Cesar Trivultius 1517-1541, Raphael de Ceva 1494-1522
Astoricen., Asturicen. [Astorga]
--- (decanus) Iohannes de Carvajal 1440-1446, Petrus Fernandi 1428-1430
--- (episcopus) Bernardinus Carvajal, Didacus de Valdes 1482-1483, Gundissalvus de Sanctamaria 1417-1420
Astoricen., Asturicen. dioc.
--- (clericus) Franciscus (I) de Gomiel 1493-1520, Franciscus de Vega 1506-1526, Iohannes (II) Cincius 1509-1523
--- (episcopus) Franciscus de Sprata 1503
Athenarum, Atheniarum, Athenien. [Athen]
--- (archiepicopus) Constantinus (I) de Herulis 1472/3, Iohannes 1478/9
Atrebaten. [Arras]
--- (abbas) Iohannes Gaufridi (II) 1442-1461
--- (canonicus) Iodocus Pepper 1503-1511
--- (decanus) Balduinus le Gay 1474-1476
--- (episcopus) Antonius de Granvella 1538, Iohannes Gaufridi (II) 1442-1461, Petrus de Accoltis 1489-1525, Philippus de Lucemburgo 1495
Augusten. [Aosta]
--- (archidiaconus) Angerius de Confleto 1416-1427
--- (clericus) Hercules de Azelio 1501-1512
--- (episcopus) Angerius de Confleto 1416-1427
Augusten. [Augsburg]
--- (episcopus) Otto Truchseß a Waldburg 1553
--- (canonicus) Cristoforus Welser 1511-1515, Franciscus Duete 1514-1515, Guillermus de Montegaudio 1418-1429, Iohannes Winckel 1510-1535, Vitus Meller 1482-1501
--- (clericus) Cristoforus Welser 1511-1515, Iohannes Zink 1515-1521, Marcus Fugger 1471-1476, Melchior de Meckau 1464-1486, Udalricus Mayr 1481
Augusten. dioc.
--- (clericus) Cristoforus Welser 1511-1515, Leonardus Merck 1455/8, Marcus Hering 1473
Aurasien., Aurasicen., Auriacen. [Orange]
--- (clericus) Rostagnus de Ancedima 1507-1510
--- (decanus) Bartholomeus (IV) 1428
--- (episcopus) Bartholomeus (IV) 1428, Guillermus Aragonus 1430
Aurelianen. [Orléans]
--- (episcopus) Antonius de Sanguine 1539-1559, Iohannes de Aurelia 1533
Aurien. [Orense]
--- (decanus) Petrus Ferriz 1464-1494
--- (episcopus) Antoniottus (I) Pallavicinus 1475-1503, Orlandus de Carettis de Ruvere 1509-1512
Aurien. dioc.
--- (archidiaconus) Andreas de Pace 1497-1517
Aussaren. [Osreo, Osor]
--- (episcopus) Petrus Leonis 1442-1445
Autissiodoren. [Auxerre]
--- (canonicus) Petrus Thenini 1455-1485
Auxitan. [Auch]
--- (archiepiscopus) Franciscus de Claromonte 1509, Franciscus de Turnone 1530, Hippolitus (II) de Este 1538, Iohannes de Tremovilla 1506, Philippus de Levis 1460-1473
Aversan. [Aversa]
--- (clericus) Franciscus de Rezardis 1495
--- (epicopus) Pompeius de Columna 1524, Sigismundus Gonzaga 1505
Avinionen. [Avignon]
--- (archiepiscopus) Antonius Flores 1492-1510, Egidius Aisceli 1394, Georgius de Armaignaco 1544, Hippolitus de Medicis 1532-1535, Iulianus de Ruvere 1471-1487, Orlandus de Carettis de Ruvere 1509-1512
--- (canonicus) Guillermus de Sanctacruce 1407-1415
--- (clericus) Dominicus de Petris 1515

Baiocen. [Bayeux]
--- (archidiaconus) Aimericus Corsini 1418/20
--- (canonicus) Nicolaus Lediseur 1378-1391, Petrus Bosquerii 1379-1387
--- (episcopus) Iohannes de Bellayo 1535, Renatus de Prie 1506
--- (thesaurarius) Iohannes Fortin 1458-1476
Baiocen. dioc.
--- (clericus) Hugo Iacobi 1473-1485
--- (presbiter) Stephanus Gouppillon 1473-1480
Baionen. [Bayonne]
--- (episcopus) Garsias de Sega 1435-1439
Balneoregien. [Bagnorea]
--- (episcopus) Antonius Pisanus, Conradus Manili 1521, Franciscus Solis 1528, Hugo de Spina 1512-1522, Matheus de Vipera 1505-1522, Nicolaus 1546
Bambergen. [Bamberg]
--- (canonicus) Eberardus de Rabenstein 1472-1475
--- (clericus) Iohannes Burchard 1478-1506, Iodocus Trevesmulner 1483, Paulus Neydecker 1511
--- (decanus) Iohannes Horn 1457-1483
--- (prepostius) Cristoforus Welser 1511-1515
Bambergen. dioc.
--- (clericus) Conradus Schad 1470-1471, Eberardus Kadmer 1488-1507, Michael Forstemberg 1503
--- (prepositus) Eberardus Kadmer 1488-1507, Valentinus Suatz 1503-1511
Barchinonen., Barcinonen. [Barcelona]
--- ([archi]episcopus) Bartholomeus Regas 1455-1474, Guillermus de Vich 1517, Petrus Garsie 1492-1493, Rodericus (II) Borgia 1471-1478
--- (archidiaconus) Georgius Dorgios 1418-1423, Gabriel Rovira 1474-1476, Iohannes Pintor 1455-1467, Philippus de Medalia 1431
--- (canonicus) Andreas Vives 1493-1520, Franciscus Gacet 1480-1498, Franciscus Reboster 1543-1548, Gabriel Rovira 1474-1476, Hieronimus Pauli 1479-1492, Petrus Daltello 1456, Petrus Ximini 1447/55, Philippus de Medalia 1431
--- (clericus) Ferrarius de Gualbis 1459-1482, Gaspar de Calamanca 1462, Iohannes de Cardona 1482-1517, Nicolaus Bret 1501-1507, Saturninus Gerona 1489-1516, Simon Gerona 1491-1522, Vincentius Rossel 1532-1544
--- (presbiter) Antonius de Codo 1488-1490, Guillermus Beltrandi 1509-1521, Petrus Bertrandi 1465-1485
Baren. [Bari]
--- (archiepiscopus) Antonius de Agello 1472, Franciscus de Agello 1407-1424, Hieronimus de Grimaldis 1527, Hieronimus de Saulis 1540-1555, Stephanus Merinus 1499-1515
basilica Liberiana de Urbe
--- (canonicus) Gentilis Carlenus 1517-1536
Basilien. [Basel]
--- (decanus) Iohannes Burchard 1478-1506
Basilien. dioc.
--- (clericus) Iohannes Phunser 1459
Bathonien. [Bath]
--- (episcopus) Adrianus Castellesi 1482-1503, Thomas Wolsey 1515
Bellicen. [Belley]
--- (episcopus) Aymericus de Segaudo 1434-1440, Iohannes de Varax 1471-1483
Bellunen. [Belluno]
--- (canonicus) Amadeus de Nigris 1503
--- (episcopus) Bernardus de Rubeis 1513-1527, Franciscus de Padua (I) 1446, Gaspar Contarenus 1540, Iohannes Casalius 1519-1529
Belvacen. [Beauvais]
--- (episcopus) Carolus de Borbonio de Vendôme 1548, Odettus de Castilione 1533-1563
Beneventan. [Benevento]
--- (archidiaconus) Petrus de Archio 1380
--- (archiepiscopus) Alexius de Senis 1462, Franciscus de Ruvere 1538, Galeottus de Ruvere 1503-1508, Gaspar de Columna 1426, Iacobus (I) de la Ratta 1458-1460, Iacobus (II) de Ratta 1513/21, Iacobus de Sabellis 1539, Laurentius Cibo 1484-1489, Leonardus Grifus 1471-1485, Ludovicus Podocatharus 1479-1500, Paulus de Crapanica 1409-1429, Sixtus Gara de Ruvere 1507-1517
--- (canonicus) Iohannes de Rutula 1503
Beryten. [Beirut]
--- (episcopus) Iohannes de Falcogneyo 1456
Bisinianen., Bisignanen. [Bisignano]
--- (episcopus) Franciscus (II) de Piccolominibus 1511-1513, Nicolaus de Sermoneta 1536
Bisuntin. [Besançon]
--- (archidiaconus) Hugolinus Foulani 1446-1470
--- (canonicus) Iohannes de Bronhiaco 1381-1426, Petrus Colini 1490-1514, Petrus Marciaci 1503-1535, Stephanus Merelli 1473-1488
--- (clericus) Antonius de Granvella 1538
--- (decanus) Hugolinus Foulani 1446-1470
Bisuntin. dioc.
--- (abbas) Iohannes Gaufridi (II) 1442-1461
--- (clericus) Antonius Parrenot 1536, Hugo 1471-1493, Laurentius Girodi 1471-1475
--- (prior) Iohannes Gaufridi (II) 1442-1461
Biterren. [Béziers]
--- (episcopus) Guillermus de Montegaudio 1418-1429, Iohannes de Salviatis 1517
Bituricen. [Bourges]
--- (archiepiscopus) Antonius de Prat 1517-1519, Franciscus de Turnone 1530, Iohannes Cordis 1455/6
Bituricen. dioc.
--- (prior) Iohannes de Lobayraco 1407
Biviaen. [Bovino]
--- (episcopus) Stephanus de Merinis 1499-1515
Bobien. [Bobbio]
--- (episcopus) Baptista Bagarothus 1479-1505
Bodonien. [titulare in Hungaria]
--- (episcopus) Laurentius Campegius 1511-1538
Boianen. [Bojnao]
--- (episcopus) Franciscus de Ursis 1497-1499
Bononien. [Bologna]
--- (abbas) Bartholomeus de Zambeccariis de Bononia 1421-1424, Ludovicus de Ludovisiis 1455-1472
--- (archiadiaconus) Iohannes Gozadinus 1504-1517, Pandulphus Malatesta 1413-1421
--- (canonicus) Achilles de Calvis 1473-1484, Antonius Castellanus de la Volta 1455, Baptista de Canonicis 1478/9, Catelanus Casalius 1479-1501, Iacobus (I) de Mucciarellis 1450-1476, Lianorus de Lianoris 1467-1478, Ludovicus Garsie 1418-1450, Thomas de Castello 1455-1481
--- (clericus) Achilles de Grassis 1484-1517, Andreas de Bobiis 1538-1540, Bartholomeus Torfaninus 1511-1530, Camillus de Liazariis 1503-1522, Camillus de Tartagnis 1483-1485, Cornelius de Lipparis 1535-1549, Cyprianus Numanus 1507-1520, Emilius de Blanchis 1517-1536, Felix Trofinus 1524-1527, Galeatius Butegarius 1515, Hieronimus Cartulanus 1538, Iohannes Gozadinus 1504-1517, Iulius Magius 1536, Laurentius de Grassis 1491-1503, Nicolaus Placentinus 1482-1498, Peregrinus Fabius 1547, Philippus Beroaldus 1515-1518, Vianesius (II) Albergatus 1520-1523
--- (episcopus) Achilles de Grassis 1484-1517, Alexander Campegius 1544, Antonius Corrarius 1406/15, Franciscus de Alidosiis 1490-1505, Franciscus (II) de Borgia 1503, Iulianus de Medicis 1517-1534, Iulianus de Ruvere 1471-1487, Laurentius Campegius 1511-1538, Rainutius Farnesius 1547-1549
--- (primicerius) Balthasar Castelli 1471/84
--- (scolaris) Ludovicus de Luparis 1483-1489
Bosan. [Bosa]
--- (episcopus) Nicolaus de Aragona 1515-1539
Boven. [Bova]
--- (episcopus) Augustinus de Carapellis 1435
Brabantin.
--- (archidiaconus) Petrus Clerici 1451-1461
Bracharen. [Braga]
--- (archiepiscopus) Georgius de Costa 1501, Henricus de Portugallia 1545
--- (decanus) Iohannes de Guardia 1506-1514
Bracharen. dioc.
--- (archidiaconus) Iohannes de Saldana 1500-1506
--- (clericus) Alfonsus de Verdesoto 1498-1524, Petrus Delius 1481-1520
Brandenburgen. [Brandenburg]
--- (presbiter) Matheus Ditmari 1428
Brandenburgen. dioc.
--- (clericus) Iohannes Doring 1449
Brechinen. [Brechin]
--- (canonicus) Patricius de Spalding 1422
Bremen. [Bremen]
--- (canonicus) Albertus Cock 1464-1481, Theodericus Reseler 1398-1413
--- (clericus) Albertus Berhals 1435-1437. Henricus Hutnagel 1427-1435, Henricus Nigeland 1440, Theodericus Coppeken 1430-1435
--- (decanus) Franciscus Grambeck 1492-1496
--- (prepositus) Iohannes (II) Rode 1452-1473
--- (presbiter) Nicolaus Gestendorp 1432-1440
Bremen. dioc.
--- (clericus) Gerardus Oldevagen 1471-1494, Henricus Nigeland 1440, Hermannus Ducker 1450, Iohannes Lemmeken 1510-1515, Ludolphus Moller 1507-1510, Theodericus de Calvis 1471-1473
--- (presbiter) Iohannes Spret 1465
Briocen. [Saint Brieuc]
--- (archidiaconus) Thomas Iacobi 1481-1491
--- (episcopus) Alanus de Vico 1411-1418, Guillermus Brillet 1422-1431, Iacobus de Pencoetdic 1460, Iohannes de Spervier 1458-1467
Briocen. dioc.
--- (clericus) Bertrandus Clerici 1503-1528
Britonorien. [Bertinoro]
--- (episcopus) Hieronimus Verallo 1540, Iohannes Rufus de Theodolis 1523, Iulianus de Maffeis 1505-1510, Raphael de Petruciis 1517
Britonorien. dioc.
--- (clericus) Bartholomeus de Manfredis 1480-1485
Brixien. [Brescia]
--- (canonicus) Matthias de Ugonibus 1514-1520, Petrus Bagnacavallo 1471-1473
--- (clericus) Antonius de Baschenis 1513-1523, Durans de Durantibus 1536, Franciscus de Lavello 1537, Iacobus (II) de Mucciarellis 1503, Iohannes de Baschenis 1518-1529, Iohannes de Pelegrinis 1486-1518
--- (episcopus) Andreas Cornarus 1542-1551, Dominicus (I) de Dominicis 1447-1469, Durans de Durantibus 1536, Franciscus Cornarus 1536, Laurentius Zane 1464-1482, Petrus (II) de Monte 1455-1457
--- (presbiter) Petrus de Leonibus 1474
Brixien. dioc.
--- (clericus) Iohannes Datus 1515-1533
--- (prepositus) Iohannes de Ducibus 1490-1492
Brixinen. [Brixen]
--- (canonicus) Hieronimus Mayer 1461, Iohannes Horn 1457-1483, Melchior de Meckau 1464-1486, Vitus Meller 1482-1501
--- (episcopus) Cristoforus Madrutius 1542, Melchior de Meckau 1464-1486
--- (prepositus) Iohannes Schallermann 1423-1433
Brugnaten. [Brugnato]
--- (episcopus) Hieronimus de Auria 1529, Hieronimus de Grimaldis 1527, Laurentius Fliscus 1506-1512, Philippus de Saulis 1515-1518
Brundisin. [Brindisi]
--- (episcopus) Hieronimus de Mota 1524, Iohannes (Petrus) Carafa 1541
Brunswicen.
--- (prepositus) Theodericus de Calvis 1471-1473
Buduen. [Budua]
--- (archidiaconus) Michael Vitesius 1511
Burdegalen. [Bordeaux]
--- (archidiaconus) Iohannes de Cerretanis 1448-1479
--- (archiepiscopus) Andreas de Espinay 1489, Gabriel de Grammont 1530, Iohannes de Bellayo 1535
--- (canonicus) Iacobus de Camplo 1410-1424, Paulus de Sanctafide 1457-1467
--- (decanus) Iohannes de Cerretanis 1448-1479
--- (prepositus) Garsias de Saga 1439
--- (prior) Bernardus de Planeto 1423-1428
Burgen. [Burgos]
--- (abbas) Franciscus Troche 1500-1503
--- (archidiaconus) Antonius de Cugna 1492-1507, Gundissalvus de Sanctamaria 1417-1420, ... de Lara 1427-1429
--- (canonicus) Franciscus de Caveisrubeis 1486-1523, Gundissalvus de Fuentes 1461-1480, Gundissalvus de Lerma 1492-1515, Iohannes de Lerma 1502-1523, Petrus de Aranda 1470-1500, Rodericus de Cabredo 1487-1518
--- (clericus) Alvarus de Sanctacruce 1524-1535, Andreas de Pace 1497-1517, Antonius de Cugna 1492-1507, Antonius de Malgrosa 1523, Bernard(in)us de Contreras 1510-1523, Bernardus de Miranda 1514-1531, Cristoforus de Saldana 1506, Fredinandus de Puente 1543, Franciscus de Caveisrubeis 1486-1523, Franciscus (I) de Gomiel 1493-1520, Franciscus Malvenda 1515-1520, Franciscus de Pesquiera 1525, Franciscus de Turrecremata 1488-1523, Franciscus de Vega 1506-1526, Garsias de Lerma 1513-1515, Iohannes (I) Gomiel 1487-1503, Iohannes de Lerma 1502-1523, Iohannes de Malvenda 1514-1515, Ludovicus Fornerii 1517, Martinus de Rozas 1518, Petrus de Aranda 1470-1500, Petrus Gomiel 1503-1506, Petrus Pardo 1472-1490
--- (decanus) Iohannes de Saldana 1500-1506
--- (episcopus) Franciscus de Mendoza 1521, Inicus de Zuniga 1529, Iohannes de Toledo 1543
--- (prior) Alfonsus de Lerma 1493-1523
Burgen. dioc.
--- (abbas) Didacus Fernandi 1466
--- (clericus) Didacus de Castro 1459-1485, Garsias de Lerma 1513-1515, Hieronimus de Lerma 1503-1549, Iohannes Bachodi 1515-1525, Iohannes de Lerma 1502-1523, Petrus Balandrini 1517
Burgi Sancti Sepulcri
--- (episcopus) Alfonsus Tornabonus 1530, Philippus Archiatus 1539-1546, Leonardus Tornabonus 1527-1535
Burglanen. [Börglkum, Aalborg]
--- (episcopus) Gobelinus Volant 1431

Cabilonen. [Châlons]
--- (canonicus) Iohannes de Toyssiaco 1471-1476
--- (clericus) Baudetus de Querca 1378-1383, Ludovicus Legestre 1488
Cabilonen. dioc.
--- (decanus) Stephanus Morini
Caesarien., Cesarien. [Caesarea in Palaestina]
--- (archiepiscopus) Alexander de Cremona 1508, Raynaldus de Ursinis 1477-1488
Caiacen. [Cajazzo]
--- (clericus) Iacobus (I) de la Ratta 1458-1460
--- (episcopus) Ascanius Parisinus 1523-1546, Iacobus de Luciis 1479/80, Vianesius (II) Albergatus 1520-1523
Calaguritan. [Calahora]
--- (archidiaconus) Didacus de Gutherana 1420-1423
--- (canonicus) Ferdinandus Ceniatus de Medinilla 1549, Franciscus de Fuentes 1498-1508, Iohannes de Monilla 1464, Martinus de Munilla 1497-1506, Petrus de Valleoleti 1491-1508
--- (clericus) Gundissalvus Cabredo 1514-1526, Rodericus de Cabredo 1487-1518
--- (episcopus) Iohannes de Coca (I) 1455-1472, Petrus de Aranda 1470-1500, Petrus de Mendoza 1455/6, Rodericus de Arevalo 1458-1467
Calaguritan. dioc.
--- (clericus) Andreas Vives 1493-1520, Augustinus de Molina 1520-1526, Didacus Andree 1512-1517, Ferdinandus Marin 1514, Gundissalvus Cabredo 1514-1526, Rodericus de Cabredo 1487-1518
Calaritan. [Cagliari]
--- (archiepiscpus) Fransciscus (I) Ferrarii 1455-1469, Ludovicus Fenollet 1471-1473
Calurcen.
--- (episcopus) Paulus de Carreto 1545
Calven. [Calvi]
--- (episcopus) Marinus de Ianuariis 1544
Cameracen. [Cambrai]
--- (archidiaconus) Egidius Petri 1523, Iacobus de Croy 1517, Iohannes Mouleron 1505-1510
--- (canonicus) Henricus de Arena 1378-1394, Iohannes Becha 1513-1526, Iacobus du Breucquet 1482-1496, Iohannes de Montemirabili 1455-1479, Iohannes Mouleron 1505-1510, Iohannes Ysore 1487-1488, Nicolaus Lediseur 1378-1391, Nicolaus Rembert 1492-1503, Nicasius Wallet 1448-1458
--- (clericus) Andreas de Castillo 1509-1542, Henricus Hutterle 1469-1475
--- (suffraganeus) Hubertus 1396
Cameracen. dioc.
--- (clericus) Henricus Hutterle 1469-1475, Henricus de Linthaout 1474, Iohannes Bech 1453-1474, Iohannes Nilis 1469-1501, Iohannes Steenwinckel 1461-1474, Nicolaus de Tongues 1455-1484. Paulus Manesin 1470-1488, Petrus de Mera 1430-1433, Petrus Vorst 1526-1534, Thomas le Borgne 1475-1476, Walter de Aggere 1480
--- (decanus) Iacobus du Breucquet 1482-1496
Camerinen. [Camerino]
--- (clericus) Philippus Moscatellus 1513-1522
--- (episcopus) Agapitus Cenci Rustici 1455-1464, Baptista de Henricis 1432-1449, Iohannes de Cuppis 1502-1523, Malatesta de Capitaneis 1449-1461
Camerinen. dioc.
--- (clericus) Iohannes (III) Laurentii 1514
--- (prepositus) Bernardus Sculteti 1491-1515, Iohannes Becha 1513-1526
Caminen. [Cammin]
--- (clericus) Albertus Lubbego 1435-1437, Iohannes Dargatzo 1430-1435, Rabadus Brener 1485-1486
--- (episcopus) Angelus (I) de Geraldinis 1455-1473, Marinus de Fregeno 1463
Caminen. dioc.
--- (clericus) Albertus Lubbego 1435-1437, Gaspar de Guntersberch 1485, Henricus de Guntersberch 1503, Iacobus Smydt 1505, Zutpheldus de Vardenberg 1512-1525
--- (decanus) Zutpheldus de Vardenberg 1512-1525
Cannen. [Canna]
--- (episcopus) Marinus de Ursinis 1445-1472
Cantuarien. [Canterbury]
--- (archiepiscopus) Reginaldus Polus 1536
Capuan. [Capua]
--- (archiepiscopus) Hippolitus (I) de Este 1493, Iohannes (II) de Ferrariis 1492-1502, Iohannes (I) Lopez 1481-1496, Nicolaus Schomberg 1535, Nicolaus de Sermoneta 1536
--- (canonicus) Franciscus Carosius 1418, Sebastianus Pighinus 1548
--- (clericus) Aloysius de Gibraleon 1503-1523
Caputaquen. [Capaccio]
--- (episcopus) Franciscus Sfondratus 1543, Iohannes de Panella 1392-1399, Ludovicus Fenollet 1471-1473, Ludovicus Podocatharus 1479-1500, Thomas de Berengeriis 1418
Carciren.
--- (archiepiscopus) Iacobus 1544, Iohannes
Cariaten. vide: Gerontin.
Carnoten. [Chartres]
--- (canonicus) Iacobus Bigneti 1455-1482, Stephanus Gouppillon 1473-1480
--- (episcopus) Eberardus de Marca 1520
Carpentoraten. [Carpentras]
--- (canonicus) Egidius de Curtibus, Matheus Vaillandi 1474-1476
--- (episcopus) Georgius Dorgios 1418-1423, Iacobus de Camplo 1410-1424, Iacobus Sadoletus 1513-1532, Iulianus de Ruvere 1471-1487, Theobaldus Morung 1425-1436
Cartaginen., Carthaginen. [Cartagena]
--- (canonicus) Andreas Ferriz 1474-1483, Petrus Perez 1501-1514
--- (episcopus) Bernardinus Carvajal 1493-1523
Cartaginen., Carthaginen. dioc.
--- (clericus) Sebastianus de Clavigio 1515-1533
Casalen. [Casale Monferrato]
--- (clericus) Eneas Blandrate 1499-1507
--- (episcopus) Bernardinus de la Croce 1536-1546
Casalen. dioc.
--- (clericus) Antonius de Sanctamaria 1486-1498, Bernardinus de Gamberia (II) 1501-1513, Iacobus de Ferrariis 1507-1525, Iohannes de Gais (I) 1508-1524, Vasinus Gamberia 1488-1501
Casertan. [Caserta]
--- (clericus) Petrus Lamberti 1504-1540
--- (episcopus) Hieronimus Verallo 1540, Iohannes Baptista Boncianus 1513-1533, Petrus Lamberti 1504-1540
Cassanen., Cassinen. [Cassano](episcopus) Bernardus (II) Michelotius de Medicis 1533, Cristoforus Iacobatius 1536, Dominicus Iacobatius 1483-1527, Durans de Durantibus 1536
Castellimaris sive Stabien. [Castellamare]
--- (episcopus) Marinus de Sanctaagatha 1391-1405, Petrus Flores 1514-1540
Castren. [Castro vel Castres]
--- (episcopus) Georgius Rosa 1513, Petrus Assalbitus 1417-1438
Castren. dioc.
--- (presbiter) Stephanus Grandis 1473-1476
Castren. [Castro]
--- (clericus) Georgius Rosa 1513
Catalonen. [Châlons]
--- (archidiaconus) Guillermus Bongnier 1496-1504
Cathalaunen. [Châlons-sur-Marne]
--- (archidiaconus) Ambrosius de Cameraco 1455-1460
Cathanien., Cathanen. [Catania]
--- (clericus) Thomas Guerrerius 1509-1520
--- (episcopus) Franciscus de Sprata 1503, Marinus Ascanius Carazolus 1496-1531, Matheus Schinner 1511, Pompeius de Columna 1524
Catharen. [Cattaro]
--- (episcopus) Angelus Faseoli
Caturien., Caturcen. [Cahors]
--- (archidiaconus) Pontius Beraldi 1370-1388
--- (canonicus) Laurentius de Algas 1490-1498
--- (episcopus) Carolus de Caretto 1505, Pompeius de Columna 1524
Caurien. [Coria]
--- (canonicus) Petrus Gomiel 1503-1506
--- (decanus) Iohannes de Mella 1423-1457, Martinus Galos 1422
--- (episcopus) Alfonsus Henrici 1447/8, Franciscus de Mendoza 1521, Franciscus Quingones 1535, Franciscus de Toledo 1471-1479, Iohannes de Carvajal 1440-1446, Martinus Galos 1422
Cavallicen. [Cavaillon]
--- (episcopus) Bernardinus de Gamberia (I) 1480-1507, Hieronimus de Ghinuciis 1498-1535, Iohannes Pallavicinus 1507-1517
Caven. [Cava]
--- (episcopus) Franciscus de Agello 1407-1424
Celsiniarum
--- (prior) Robertus de Chaudessolla 1418-1424
Ceneten. [Ceneda]
--- (clericus) Gratianus de Gratianis 1506-1526
--- (episcopus) Dominicus Grimani 1491-1495, Franciscus Brevius 1482-1504, Marinus de Grimanis 1527, Petrus Leonis 1442-1445
Cenomanen. [Le Mans]
--- (canonicus) Guillermus Pele 1455-1481, Iohannes le Bigot 1471-1475
--- (clericus) Franciscus Gauden 1496-1524, Petrus Henrici 1475
--- (episcopus) Franciscus de Borbonio de Vendôme 1517, Ludovicus 1507, Philippus de Lucemburgo 1495
Cenomanen. dioc.
--- (clericus) Franciscus Gauden 1496-1524, Guiliermus de Boys 1514-1516, Guillermus Lerat 1529, Iohannes le Bigot 1471-1475
--- (presbiter) Iohannes (I) de Comitibus 1410-1419
Cephaludien. [Cefalù]
--- (episcopus) Guillermus de Vich 1517
Cepten. [Ceuta]
--- (episcopus) Iustus Baldini 1479-1481
Cerran.
--- (episcopus) Iohannes 1507
Cervien. [Cervia]
--- (episcopus) Achilles de Calvis 1473-1484, Iohannes (IV) Cesius 1522, Octavius de Cesis 1511-1530, Paulus de Cesis 1502-1537, Scipio de Sanctacruce 1545
Cesaraugustan. [Zaragoza]
--- (canonicus) Dionysius Munionis 1430
--- (clericus) Bernardus Salinas 1526, Didacus Andree 1512-1517, Iohannes Maurani 1537, Iohannes (I) Sanchez 1502-1506, Iohannes (II) Sanchez 1514-1517, Laurentius de Algas 1490-1498, Petrus Gormaz 1487-1515
--- (prior) Petrus de Urrea 1455/6
Cesaraugustan. dioc.
--- (abbas) Sancius de Mutello 1420/1
--- (canonicus) Andreas Vives 1493-1520
--- (clericus) Andreas Vives 1493-1520, Gundissalvus Royz 1490-1497, Iohannes de Aquilone 1455-1475, Iohannes Navarro 1515, Iohannes Tarin 1505-1514
--- (prior) Andreas Vives 1493-1520
Cesenaten. [Cesena]
--- (clericus) Hieronimus de Martinellis 1490-1499
--- (episcopus) Cristoforus de Spiritibus 1506-1556, Fatius de Sanctoris 1473-1510, Petrus de Vincentia 1464-1504
Chiemen. [Chiemsee]
--- (episcopus) Fridericus Deys 1409-1422, Henricus Fleckel 1412-1432
Chissamen. [Chisamos]
--- (episcopus) Augustinus de Bononia 1548, Prosper de Sanctacruce 1548
Civitacastellan., Civitatis Castellane [Civita Castellana]
--- (episcopus) Pomponius Ceccius 1542
Civitaten. [Città vel Civita vel Ciudad Rodrigo]
--- (canonicus) Franciscus de Osorio 1510-1526, Martinus Prieto 1517
--- (clericus) Franciscus de Osorio 1510-1526
--- (decanus) Dominicus (I) de Dominicis 1447-1469
Civitaten. [Ciudad Rodrigo]
--- (episcopus) Franciscus de Bonadilla 1520-1527, Franciscus Ruiz 1522, Gaspar de Monte 1528-1537, Iohannes de Tavera 1530, Petrus Bertrandi 1465-1485, Petrus Pacheco 1509-1527
Civitatis Castelli, Tifernaten. [Città di Castello]
--- (clericus) Andreas Peluchius 1545, Bernardus Bartholomei 1411-1418, Franciscus de Pratella 1464-1465, Hieronimus 1500, Iohannes de Bufolinis (II) 1503-1510, Marianus de Gramineis 1503, Marinus de Grimanis 1527, Saldo de Castello 1479-1510
--- (episcopus) Achilles de Grassis 1484-1517, Antonius de Monte Sancti Savini 1493-1511, Bartholomeus de Marascha 1474-1486, Iohannes de Glanderonibus 1471-1480, Iohannes Lagni 1487-1489, Iohannes del Pozzo 1408, Ludovicus Bentivolus 1571, Radulfus 1441, Ventura de Bufolinis 1491-1504
Civitatis Castelli dioc.
--- (presbiter) Cristoforus Bordini 1487-1502
Civitatiscastellan. [Civita Castellana]
--- (canonicus) Angelus de Civita(castella) 1482-1483
--- (clericus) Nicolaus de Riario 1523
--- (episcopus) Henricus Brunus 1476-1509, Iohannes Burchard 1478-1506
Civitatiscastellan. dioc.
--- (clericus) Iustinus Fabritius 1494-1514, Nicolaus 1499-1503
Claramonten. [Clermont]
--- (canonicus) Iacobus Picherier 1473-1500, Matheus de Porta 1464-1493
--- (decanus) Matheus de Porta 1464-1493
Claramonten. dioc.
--- (prepositus) Iohannes de Angeroles 1445-1466
--- (prior) Godefridus Choleti 1425-1428
Clugien. [Chioggia]
--- (episcopus) Nicolaus a Crucibus 1463-1472
Cluniacen. [Cluny] (abbas) Robertus de Chaudessolla 1418-1424
Clusin. [Chiusi]
--- (episcopus) Alexius de Caesareis 1459-1463, Bartholomeus Farratinus 1506-1531, Bonifatius Otherius 1493-1504, Sinolfus Otherius 1464-1503
Clusin. dioc.
--- (clericus) Gaspar Theobaldi de Ugolinis de Castroplebis 1482-1493
Colimbrien. [Coimbra]
--- (canonicus) Fernandus Gometii 1502-1507, Gundissalvus de Salazar 1506-1532
--- (cantor) Gundissalvus de Salazar 1506-1532
--- (clericus) Alvarus Alfonsi 1463-1468
--- (decanus) Alvarus Gundissalvi de Chaves 1470-1479
--- (episcopus) Alfonsus de Nogueira 1452, Garsias de Menesiis 1471/2, Ludovicus Coutinho 1452
Colonien. [Köln]
--- (canonicus) Iohannes de Erchelens 1474-1476, Paulus Blondus 1500-1521
--- (clericus) Fridericus Sasse 1422-1423Henricus Hernick, Henricus Sollte 1475. Iohannes Wethase 1459-1474, Matthias Wildenrait 1511, Reinoldus Krawinkel 1500
--- (prepositus) Iohannes Becha 1513-1526, Henricus Ingenwinkel 1494-1514, Iohannes Ingenwinckel 1504-1535
--- (presbiter) Henricus de Attendarn 1424-1445, Winandus Betzeler 1444
Colonien. dioc.
--- (canonicus) Iohannes Moer 1456
--- (clericus) Andreas (I) de Venraed 1486-1493, Andreas (II) Venrade 1493-1499, Arnoldus Goltuert 1514-1520, Arnoldus Heymerick 1453-1459, Bernardus Monbach 1502, Bernardus Holtupderheyde 1505-1514, Bertholdus Helmich 1435-1457, Conradus Ingenwynkel de Capella, Georgius Wegheman 1494-1495, Gerardus de Harssum 1514, Gerardus de Hawen, Georgius de Nivenhem 1510, Gotschalcus Rogge 1496, Guillermus Cruss 1510, Henricus Bockenaw 1471, Henricus Dailmann 1464-1471, Henricus Husemann 1442-1453, Henricus Ingenwinkel 1494-1514, Henricus Mollenbeck 1495, Hermannus Berboem 1505, Iohannes de Euskichen 1512-1534, Iohannes Holt 1476, Iohannes de Hynsbeck 1509, Iohannes Ingenwinckel 1504-1535, Iohannes Schudherinck 1495, Iohannes de Stryck 1471-1476, Lambertus Brake 1500-1504, Luphardus Tepold 1418, Sancius de Agreda 1520-1526, Stephanus Rynen 1486
--- (decanus) Iohannes Thenweghe 1514-1517
--- (prepositus) Iohannes Ingenwinckel 1504-1535
--- (presbiter) Heinmannus de Unna 1440-1459, Henricus de Attedarn 1424-1445
Comaclen. [Comacchio]
--- (episcopus) Iacobus de Opizis 1423-1430, Iohannes de Strata 1417
Compostellan. [Compostela]
--- (archidiaconus) Alvarus Nuñez de Iserna 1420/1, Garsias de Vamondi 1421, Gaspar de Avalos 1544, Hieronimus Bertrandi de Roys 1513-1537
--- (archiepiscopus) Alvarus Nuñez de Iserna 1420/1, Iohannes de Tavera 1530, Iohannes de Toledo 1543, Petrus Sarmiento 1538
--- (canonicus) Hieronimus Bertrandi de Roys 1513-1537, Petrus de Aranda 1470-1500, Remigius Gomerii 1464-1468
--- (decanus) Petrus Pacheco 1509-1527
--- (presbiter) Petrus de Ben 1487-1520
Compostellan. dioc.
--- (clericus) Alfonsus de Verdesoto 1498-1524, Franciscus de Vega 1506-1526
Conchen. [Cuenca]
--- (archidiaconus) Didacus Martini 1421, Gabriel (II) Condulmario 1453-1480
--- (canonicus) Garsias de Villareate 1508-1513, Iohannes de Galves 1482-1507
--- (clericus) Didacus Cesaraugustanus 1493-1503, Didacus Valle 1513-1519, Petrus Cardete 1515
--- (episcopus) Alvarus Nuñez de Iserna 1420/1, Antonius de Veneriis 1443-1479
Conchen. dioc.
--- (clericus) Constantinus (II) del Castillo 1529-1542, Garsias de Villareate 1508-1513, Leonardus de Bertinis 1482-1522
--- (presbiter) Fabianus de Narnia 1457, Franciscus de Cuellar 1537-1547
Concordien. [Concordia]
--- (clericus) Doymus de Pulcianis 1497-1511
--- (episcopus) Andreas de Felletis 1459, Antonius de Felletis 1446-1459, Antonius de Ponto 1380-1420, Antonius de Portugruaro 1390-1402, Daniel Scotto 1431-1441, Franciscus Argentinus 1505-1511, Henricus de Strasoldo 1409, Leonellus Clericatus 1482-1496, Marinus de Grimanis 1527
Concordien. dioc.
--- (clericus) Doymus de Valvasono 1464-1467
Condomien. [Condom]
--- (clericus) Iohannes de Finibus 1494-1502, Iohannes de Peronibus 1502-1511
--- (episcopus) Antonius de Pompadorio, Guillermus de Stampis 1452-1454, Petrus Assalbitus 1417-1438
Condomien. dioc.
--- (clericus) Iohannes de Pinerio 1503
Consan., Consanen. [Conza]
--- (archiepiscopus) Franciscus (II) de Comitibus 1520, Iohannes (II) de Comitibus, Latinus de Ursinis 1447-1477, Nicolaus de Comitibus 1485-1495, Nicolaus de Sermoneta 1536
Conseranen. [St. Lizier, Conserans]
--- (episcopus) Gabriel de Grammont 1530, Geraldus Faidit 1417-1431, Iohannes de Fabrica 1423/4, Tristandus de Aura 1458-1464
Constantien. (in Normandia) [Coutances]
--- (episcopus) Adrianus de Boissy 1515-1520, Henricus Bayler, Iohannes (I) de Castillione 1453-1464
Constantien. [Konstanz sive Coutances]
--- (canonicus) Gaspar Wirtt 1505-1526
--- (clericus) Gaspar Wirtt 1505-1526
--- (episcopus) Iulianus de Ruvere 1471-1487, Pandulphus Malatesta 1413-1421
--- (presbiter) Burchardus Fry 1446
--- (prepositus) Albertus Cock 1464-1481
Constantien. dioc.
--- (clericus) Henricus Ampringen 1474, Iohannes Hagenwiler 1471-1499, Iohannes Kiliani 1504, Philippus Drieu 1529
--- (presbiter) Georgius Winterstetter 1472
--- (prepositus) Gaspar Wirtt 1505-1526
Constantinopolitan. [Konstantinopel]
--- (patriarcha Latinus) Egidius Canisius 1517, Franciscus Loritz 1500 (?), Iohannes de Rupescissa 1410-1437, Marcus Cornarius 1500, Thomas Bakòcz 1500
Corbavien. [Krbava]
--- (episcopus) Iacobus Dragatius 1495-1499
Corbien. [Corbie] (abbas) Philippus de Camera 1533
Corduben. [Córdoba]
--- (canonicus) Antonius Sancius 1421, Gundissalvus Sancii 1419, Petrus de Aranda 1470-1500, Stepaanus Merinus 1499-1515
--- (clericus) Iohannes Roderici de Barza 1508, Iohannes de Loene 1512, Ludovicus de Horozco 1494
--- (decanus) Robertus de Moya 1419-1423
--- (episcopus) Alfonsus Manriquez 1531-1538, Iohannes de Toledo 1543, Petrus Manrique 1538
--- (presbiter) Alfonsus de Corduba 1503
Corduben. dioc.
--- (clericus) Alfonsus de Ghaete 1475, Barnabas de Valenzuela 1505-1513, Bartholomeus de Baena 1493-1520
Corfien. [Korfu]
--- (canonicus) Franciscus Candius 1487-1508
Cornetan. [Corneto]
--- (clericus) Adrianus Castellesi 1482-1503
Cornetan. dioc.
--- (clericus) Paulus de Farnesio 1482-1500
Coronen. [Coron]
--- (decanus) Antonius Corrarius 1406/15
--- (episcopus) Cristoforus Garatone 1434-1449, Iohannes de Ducibus 1490-1492
Corosopiten. [Quimper]
--- (episcopus) Nicolaus de Sermoneta 1536
Corosopiten. dioc.
--- (clericus) Alanus Kaerfonit 1459-1464
Cortonen. [Cortona]
--- (clericus) Eugenius Pratella 1515-1516, Silvius Passarinus 1513-1517
--- (episcopus) Cristoforus Bordini 1487-1502, Silvius Passarinus 1513-1517
Cracovien. [Kraków, Krakau]
--- (episcopus) Maffiolus Lampugnani 1385-1393
Cremonen. [Cremona]
--- (clericus) Carolus de Ricano 1483-1484, Dionysius Petri 1472, Federicus de Cesis 1531-1545, Iohannes Baptista de Archidiaconis 1453-1471, Iohannes Cipellus 1507-1519
--- (episcopus) Bartholomeus Francisci de la Capra 1371-1408, Benedictus de Accoltis 1513-1531, Franciscus Sfondratus 1543, Galeottus de Ruvere 1503-1508, Petrus de Accoltis 1489-1525
--- (presbiter) Bonus de Zeno 1514
Cremonen. dioc.
--- (clericus) Iohannes Cipellus 1507-1519, Iacobus de Spaltes 1514-1526
--- (presbiter) Andreas Piperarius 1505-1521
Creten. [Creta]
--- (archiepiscopus) Bartholomeus (II) 1386, Cristoforus 1482, Hieronimus Landus 1458, Petrus Donati 1419-1426
--- (clericus) Iohannes Furlano 1517
Creten. dioc.
--- (clericus) Ludovicus Zefirius 1503-1514
Crotonen., Crothonen. [Cotrone]
--- (epicopus) Andreas de Valle 1492-1525, Iohannes (I) de Viterbio 1487-1496
Culmen. [Kulm]
--- (episcopus) Tiedemannus Giese 1507
Culmen. dioc.
--- (clericus) Paulus de Legendorff 1448-1460
Cuman., Comen., Novocomen. [Como]
--- (archidiaconus) Cesar Trivultius 1517-1541
--- (canonicus) Baptista Bagarothus 1479-1505, Petrus de Bonitate 1433-1466
--- (clericus) Iohannes de Madiis 1473-1492, Nicolaus de Casanova 1471-1499, Vincentius de Madiis 1493-1500
--- (episcopus) Antonius de Posterla, Bernardinus de la Croce 1536-1546, Cesar Trivultius 1517-1541, Scaramutia de Trivultio 1512-1526
Cuman., Comen., Novocomen. dioc.
--- (clericus) Bernardinus de la Croce 1536-1546
Curien. [Chur]
--- (episcopus) Antonius de Thosabecis 1450-1456, Iohannes Naz 1414-1433
Curien. dioc.
--- (clericus) Gaspar Wielant 1458-1465
Cusentin. [Cosenza]
--- (archiepiscopus) Baptista Pinelli 1491, Bartholomeus Flores 1493-1497, Franciscus (I) de Borgia 1491-1500, Franciscus (II) de Borgia 1503, Iohannes Rufus de Theodolis 1523, Ludovicus de Agnellis 1468-1499, Nicolaus Brancatii 1378, Nicolaus Gaddi 1507-1528
--- (clericus) Aloisius de Casalmono 1485, Petrus Parisius 1515-1545
Cuzquen. [Cuzco]
--- (episcopus) Iohannes Solanus 1532-1544

Daventrien. [Deventer]
--- (clericus) Andreas (I) de Venraed 1486-1493
Dertusen. [Tortosa]
--- (archidiaconus) Iohannes Gerona 1464-1494
--- (canonicus) Lucas Gerona 1476
--- (clericus) Berengarius Serra 1507-1527, Franciscus Clementis 1496-1520, Iohannes Guedeza 1542-1545
--- (episcopus) Adrianus de Florentia de Traiecto 1517-1523, Georgius Dorgios 1418-1423, Guillermus de Enckenvoirt 1500-1529
Dertusen. dioc.
--- (clericus) Berengarius Serra 1507-1527
Dien.
--- (episcopus) Franciscus Loritz 1500
Dignen. [Digne]
--- (canonicus) Antonius Rabioli 1450-1483
Dolen. [Dol]
--- (canonicus) Bertrandus de Beaulien. 1509, Iohannes Tarin 1505-1514
--- (cantor) Guido Carpentarii 1412
--- (episcopus) Stephanus Coeuvret 1418, Thomas Iacobi 1481-1491, Thomas Regis 1491-1524
Dolen. dioc.
--- (clericus) Bertrandus Clerici 1503-1528, Iohannes le Bigot 1471-1475
Dorpaten. [Dorpat]
--- (episcopus) Andreas Peper 1459-1452, Iohannes Blankenfeld 1514, Theodericus Reseler 1398-1413
Dunelmen. [Durham]
--- (episcopus) Cristoforus Bainbridge 1511, Thomas Wolsey 1515
Dunkelden. [Dunkeld]
--- (episcopus) Guillelmus Turnbull 1435-1445
Duracen., Dyrrachien. [Durazzo]
--- (archiepiscopus) Gabriel Foscus 1533, Iohannes de Panella 1392-1399, Stephanus de Neapoli 1394

Eboracen. [York]
--- (clericus) Guillermus Larodnar 1394
--- (episcopus) Cristoforus Bainbridge 1511
Ebredunen. [Embrun]
--- (archiepicopus) Franciscus de Turnone 1530, Iohannes Baiuli 1467, Iulianus de Medicis 1517-1534, Nicolaus de Flisco 1485-1495, Rostagnus de Ancedima 1507-1510, Thomas Wolsey 1515
--- (canonicus) Franiscus Berthelay 1500, Iohannes Baiuli 1467
Ebroicen. [Evreux]
--- (archidiaconus) Ambrosius de Cameraco 1455-1460
--- (episcopus) Paulus de Crapanica 1409-1429
Eduen. [Autun]
--- (clericus) Baudetus de Querca 1378-1383, Iohannes (II) Colini 1483-1509, Petrus Natanelli 1522-1523
--- (episcopus) Hippolitus (II) de Este 1538
Eduen. dioc.
--- (clericus) Claudius Iurderi 1537-1543, Petrus de Perreria 1474-1492
--- (decanus) Iohannes (II) Gaufridi 1442-14601
Egitanien. [Iduna]
--- (episcopus) Garsias de Menesiis 1471/2
Egitanien. dioc.
Eisteten. [Eichstätt]
--- (presbiter) Henricus Preglen 1459
Eisten. dioc.
--- (presbiter) Henricus Preglen 1459
--- (clericus) Iohannes de Guardia 1506-1514
Elboren. [Evora]
--- (archidiaconus) Iacobus Gundissalvi 1471-1476
--- (clericus) Ludovicus Foreiro 1517
--- (episcopus) Alvarus Alfonsi 1463-1468, Garsias de Menesiis 1471/2, Georgius de Costa 1501, Henricus de Portugallia 1545
Elboren. dioc.
--- (clericus) Garsias de Menesiis 1471/2
Electen. [Alet]
--- (episcopus) Ambrosius de Cameraco 1455-1460, Petrus Assalbitus 1417-1438
Elnen. [Elne]
--- (canonicus) Ferrarius de Gualbis 1459-1482
--- (episcopus) Franciscus Loritz 1500, Guillermus Gray 1449-1454, Hieronimus de Auria 1529, Iacobus Serra 1497-1499, Iohannes Castellanus de Villalva 1514, Iohannes de Margarit 1450-1453, Iohannes Pintor 1455-1467
Emonen., Emonien. [Citta nova in Istria]
--- (episcopus) Daniel Scotto 1431-1441, Franciscus Pisanus 1517
Engolismen. [Angoulême]
--- (episcopus) Octanvianus de Sanctogelasio 1493
Esin. [Iesi]
--- (episcopus) Antonius de Spello 1519
Eugubin. [Gubbio]
--- (clericus) Petrus de Marionibus 1464-1480
--- (episcopus) Antonius Ferrarii 1494-1505, Federicus de Fregoso 1506-1507, Hieronimus de Ruvere 1474-1476, Iacobus de Sabellis 1539, Leonardus Grifus 1471-1485, Marcellus Cervinus 1538-1544, Petrus Bembus 1513-1542
Exin., Exonien. [Exeter]
--- (archidiaconus) Petrus Courteney 1463
--- (canonicus) Iohannes de Iustis 1490-1499
--- (episcopus) Petrus Courteney 1463
Exin., Exonien. dioc.
--- (canonicus) Iohannes de Iustis 1490-1499

Famagustan. [Famagosta]
--- (episcopus) Aloixius Cippicus 1504, Marcus Cornarius 1500, Matthias de Ugonibus 1514-1520
Fanen. [Fano]
--- (clericus) Gabriel de Gabrielis 1485-1505
--- (episcopus) Iohannes 1514
--- (prepositus) Iohannes de Burgizellis 1514
Faventin. [Faenza]
--- (clericus) Baptista de Canonicis 1478/9, Bartholomeus Seveiolus 1523-1526, Iacobus Pasi 1511-1515
--- (episcopus) Iacobus Pasi 1511-1515, Petrus Gambara 1520-1528, Petrus de Pago 1409-1415, Rodulphus Pius 1542
Feltren. [Feltre]
--- (archidiaconus) Paulus Borgasius 1516-1536
--- (canonicus) Lelius de Theramo 1483-1510
--- (episcopus) Angelus Faseoli, Iacobus Zeno 1449-1469, Laurentius Campegius 1511-1538, Theodorus de Leliis 1455-1465, Thomas Campegius 1519-1563
Ferentinat. [Ferentino]
--- (episcopus) Iohannes de Panella 1392-1399, Nicolaus Vivari 1386-1416, Petrus Fenestrosa 1493-1498, Sebastianus Pighinus 1548
Feretran. [Montefeltro]
--- (episcopus) Celsus de Millinis 1464-1498, Ennius Filonardi 1536
Fernen. [Ferns]
--- (canonicus) Iohannes Swaine 1413
Ferrarien. [Ferrara]
--- (abbas) Bartholomeus de Zambeccariis de Bononia 1421-1424
--- (archipresbiter) Dioneus de Marrano 1493-1536, Nicolaus de Luca 1455-1458
--- (canonicus) Dioneus de Marrano 1493-1536, Felinus Sandeus 1484-1503, Laurentius Roverella 1458-1474, Leonellus Trottus 1473-1494, Stephanus de Nardinis 1449-1473
--- (clericus) Iacobus Sadoletus 1513-1532, Raynaldus de Ruvere 1513-1515
--- (episcopus) Franciscus de Padua (I) 1446, Hippolitus (I) de Este 1493, Iohannes de Salviatis 1517, Laurentius Roverella 1458-1474, Nicolaus 1523
--- (presbiter) Iohannes de Strata 1417
Ferrarien. dioc.
--- (abbas) Bartholomeus 1386
--- (presbiter) Bartholomeus Roverella 1442-1447
Fesulan. [Fiesole]
--- (prepositus) Carolus de Manellis 1464-1484
Feuchtwangen (prepositus) Iohannes Horn 1457-1483
Firman. [Fermo]
--- (canonicus) Marinus de Sanctaagatha 1391-1405
--- (episcopus) Augustinus de Piccolominibus 1483-1496, Dominicus (I) 1424-1425, Franciscus Remolinus 1503, Iohannes Castelar 1503, Iohannes de Salviatis 1517, Iulius 1523, Leonardus Physicus 1405, Nicolaus (I) Capranica 1452-1473, Nicolaus Gaddi 1507-1528
Florentin. [Firenze]
--- ([archi]episcopus) Aimericus Corsini 1418/20, Andreas de Bondelmontibus 1536, Antonius Altovitae 1548, Bartholomeus Zabarella 1432-1445, Cosmas de Paziis 1492, Iacobus de Theramo 1381-1405, Iulianus de Medicis 1517-1534, Nicolaus de Rodulphis 1514-1536, Raynaldus de Ursinis 1477-1488
--- (archidiaconus) Franciscus Minerbettus 1513
--- (canonicus) Albertus de Albizis 1393, Andreas de Bondelmontibus 1536, Angelus de la Stupha 1532,1545, Antonius de Paziis 1471, Baptista (Iohannesbaptista) de Bracciolinis 1464-1468, Carolus de Manellis 1464-1484, Franciscus Copinus 1459, Gentilis de Becchis 1473, Gerius de Sodorinis 1460, Hieronimus de Gungniis 1476, Hieronimus de Iuniis 1474-1476, Iacobus de Manellis 1478-1490, Iannotius de Pucciis 1520-1537, Iohannes 1478/9, Iohannes de Peronibus 1498-1504, Iulianus de Tornabonis 1485-1520, Laurentius (I) Puccius 1484-1529
--- (clericus) Alexander de Calcaneis 1513-1528, Andreas de Calcaneis 1515, Angelus de la Stupha 1532,1545, Antonius Altovitae 1548, Antonius de Calderinis 1488-1509, Antonius Prora 1514-1519, Bartholomeus de Pulverinis 1482-1484, Benedictus de Accoltis 1513-1531, Fernandus Ponzettus 1485-1527, Franciscus Castilioneus 1489-1517, Guido de Radicibus 1517, Ilarion Portius 1498-1503, Iohannes Accaiolus 1542-1546, Iohannes Boncianus 1513-1533, Iohannes de Nasiis 1513-1516, Iohannes (I) Poggius 1482-1515, Laurentius (I) Puccius 1484-1529, Leonardus de Paziis 1483-1484, Leonardus Tornabonus 1527-1535, Lottus de Ieronimis 1523-1525, Nicolaus Gaddi 1507-1528, Nicolaus Pandolfinus 1462-1517, Nicolaus de Rodulphis 1514-1536, Ricardus de Becchis 1485-1499, Ricardus de Milanensibus 1513-1534
--- (decanus) Antonius (I) Puccius 1513-1537
--- (prior) Iohannes Rabatta 1455-1460
--- (prothonotarius) Iohannes Binus 1540-1554
--- (scholaris) Alexander del Bene 1513, Benedictus de Accoltis 1513-1531, Iohannes de Bregarinis 1507, Iohannes de Gaddis 1501, Laurentius de Lanfredinis 1489-1497
Florentin. dioc.
--- (abbas) Bernardus Bartholomei 1411-1418
--- (presbiter) Petrus Guascone 1391
Forlivien. [Forlì]
--- (archidiaconus) Alexander Numai 1472/3-1480, Matheus de Forlivio 1482-1489
--- (clericus) Blondus 1432-1463, Franciscus Blondus 1473-1490, Galeatius de Riario 1514-1545, Gaspar 1447-1493 
--- (episcopus) Alexander Numai 1472/3-1480, Bernardus (I) Michelotius de Medicis 1515-1519, Bernardus (II) Michelotius de Medicis 1533, Iohannes Numai 1402-1411, Iohannes de Strata 1417, Nicolaus de Rodulphis 1514-1536, Petrus Griffus 1507-1516
Foroiulien. [Fréjus]
--- (episcopus) Franciscus de Ursis 1497-1499, Nicolaus de Flisco 1485-1495, Rostagnus de Ancedima 1507-1510, Vrbanus (I) de Flisco 1471-1485, Vrbanus (II) de Flisco 1520/1
Forosempronien., Forosimphronien. [Fossombrone]
--- (episcopus) Nicolaus de Ardinghellis 1515, Octavius Accorambonus 1570
Forosempronien., Forosimphronien. dioc.
--- (clericus) Iohannes Lagni 1487-1489, Petrus de Arnulphis 1478-1499
Framura (archipresbiter) Iohannes Poliascha 1512-1549
Frequentin. et Avellin. [Frigento et Avellino]
--- (episcopus) Iohanellus Carazolus 1402-1405
Frisingen. [Freising]
--- (canonicus) Conradus Crantz de Illmunster 1471, Gaspar Wirtt 1505-1526, Vitus Meller 1482-1501
--- (prepositus) Rudolphus Hecker 1435-1464
--- (presbiter) Vlricus Entznperger 1459
Frisingen. dioc.
--- (clericus) Conradus Crantz de Illmunster 1471
--- (presbiter) Iohannes Zink 1515-1521
Fulginat. [Foligno]
--- (clericus) Iohannes Germanus 1462-1466, Sigismundus de Comitibus 1471-1512
--- (episcopus) Blosius de Palladiis 1515-1543, Fabius Vigil 1534-1546, Lucas de Borsano
Funcalen., Funchalen. [Funchal]
--- (clericus) Emanuel de Norogna 1517-1525
Fundan. [Fondi]
--- (episcopus) Iohannes Cafarellus 1516-1521

Gadicen. [Cadiz]
--- (episcopus) Benedictus de Accoltis 1513-1531, Hieronimus 1536, Iohannes Rufus de Theodolis 1523, Petrus de Accoltis 1489-1525
Gaietan., Gaetan. [Gaeta]
--- (clericus) Franciscus Guastaferrus 1503-1514
--- (episcopus) Marinus de Sanctaagatha 1391-1405, Petrus Flores 1514-1540, Stephanus de Merinis 1499-1515, Thomas Gaetanus de Vio 1517
Gaietan., Gaetan. dioc.
--- (archiepresbiter) Pancratius Rotundis de Frattis 1482-1503
Gallipolit. [Gallipoli]
--- (episcopus) Alexius Celadonius 1500-1517
Galtellinen. [Galtelli]
--- (canonicus) Michael Torrella 1515-1525
--- (episcopus) Sebastianus Abbatis 1433
Gardalfaiara (archidiaconus) Alvarus de Monroy 1428
Garden. [Gardar]
--- (episcopus) Gobelinus Volant 1431, Iohannes Erler 1432
Gebennen. [Genève, Genf]
--- (canonicus) Aymon Chironis 1515, Iacobus Picherier 1473-1500, Nicolaus Gariliati 1455-1500, Petrus Lamberti 1504-1540
--- (clericus) Bertrandus Marna 1451-1455
--- (episcopus) Franciscus Meez, Iohannes de Rupescissa 1410-1437, Petrus de Bauma 1539
Gebennen. dioc.
--- (abbas) Iohannes de Compesio 1462
--- (clericus) Guillermus de Vegio 1514, Ianus Regard 1540-1543
--- (presbiter) Iacobus Picherier 1473-1500
Geracen. vide: Hieracen.
Gerontin. et Cariaten. [Cerenza et Cariati]
--- (episcopus) Thomas Cortesius 1523-1538
Gerunden. [Gerona]
--- (abbas) Iohannes de Cortadellis 1464-1479
--- (clericus) Carolus Segarriga 1543-1544, Iohannes Gerona 1464-1494
--- (episcopus) Cosmas de Monserrato 1455-1458, Iacobus de Cardona 1448, Iacobus de Margarit 1450-1453
Gerunden. dioc.
--- (presbiter) Didacus Andree 1512-1517, Fracniscus Marti
Giennen. [Jaen]
--- (archidiaconus) Michael de Sebrado 1493, Stephanus Merinus 1499-1515
--- (canonicus) Bartholomeus de Baena 1493-1520, Ferdinandus de los Arces 1497-1520, Stephanus Merinus 1499-1515
--- (clericus) Antonius Flores (II) 1542, Stephanus Merinus 1499-1515
--- (episcopus) Petrus Pacheco 1509-1527
Giennen. dioc.
--- (clericus) Petrus Bezerra 1504-1515
Girarcten.
--- (epicopus) Iohannes (II) 1500
Glandaten. [Glandèves]
--- (episcopus) Cristoforus de Latua 1493, Marianus de Qualeatis 1469-1493
Glasquen., Galguen. [Glasgow]
--- (canonicus) Iohannes Cameron 1435
--- (episcopus) Guillelmus Turnbull 1435-1445, Iohannes Cameron 1435
--- (presbiter) Iohannes Cameron 1435
Graden. [Grado]
--- (patriarcha) Blasius Molino 1431-1435
Granaten. [Granada]
--- (archiepiscopus) Gaspar de Avalos 1544
Grassen. [Grasse]
--- (episcopus) Isnardus de Grassa 1458-1473, Iohannes de Grimaldis 1475-1489
Gratianopolitan. [Grenoble]
--- (clericus) Iacobus Procheti 1514-1537
Gratianopolitan. dioc.
--- (clericus) Petrus Lamberti 1504-1540
Grossetan. [Grosseto]
--- (episcopus) Andreuccius de Chinuciis 1470, Fernandus Ponzettus 1485-1527, N. 1440-1441, Raphael de Petruciis 1517, Wolfgangus Goler 1503-1527
Guadicen. [Guadix]
--- (episcopus) Gaspar de Avalos 1544
Guardien. [Guardialfiera]
--- (episcopus) Zacharias Ferrari de Vincentia 1519
Guessionen. dioc.
--- (clericus) Carolus Manchevallier 1505
Gunden.
--- (episcopus) Gundissalvus de Sanctamaria 1417-1420
Gurcen. [Gurk]
--- (episcopus) Vlricus Hinnenberger 1453, Iohannes Schallermann 1423-1433, Matheus Lang de Wellenburg 1512, Raymundus Peraudi 1482-1490

Halberstaden. [Halberstadt]
--- (archidiaconus) Gaspar Moer 1510
--- (canonicus) Iacobus Questemberg 1490-1520, Iohannes (II) Rode 1452-1473, Iohannes de Werder 1431-1440
--- (clericus) Franciscus Stenvelt 1428-1431, Iohannes Ellick 1504
--- (episcopus) Albertus de Brandenburgo
Halberstaden. dioc.
--- (clericus) Iacobus Questemberg 1490-1520, Otto de Specke 1462-1476
Havelbergen.
--- (clericus) Lucas Ottons 1495
--- (presbiter) Matheus Ditmari 1428
Hebronen. [Hebron]
--- (episcopus) Antonius Colae 1414
Herbipolen. [Würzburg]
--- (archidiaconus) Iohannes Copis 1479-1527
--- (canonicus) Bartoldus de Soltwedel 1497-1500, Engelardus Funck 1492-1499
--- (clericus) Carolus de Miltitz 1514-1517, Iohannes Creiß 1515, Iohannes Treubel 1511-1512, Petrus Rack 1421-1425
--- (decanus) Iohannes (II) Fabri 1475-1515, Nicolaus Volrat 1410-1440
--- (prepositus) Cristoforus de Schirnting 1510-1525, Philippus de Gerla 1442
Herbipolen. dioc.
--- (clericus) ... Scheel 1492, Albertus Cock 1464-1481, Carolus de Miltitz 1514-1517, Conradus Geyckner 1467-1472, Henricus Furrer 1459, Iohannes (II) Fabri 1475-1515
--- (prepositus) Petrus Knorr 1472
Hereforden. [Hereford]
--- (episcopus) Adrianus Castellesi 1482-1503
Hieracen. [Gerace]
--- (episcopus) Bandinellus de Saulis 1505-1511, Franciscus Armellinus 1497-1528
Hierosolymitan. [Jerusalem]
--- (patriracha latinus) Blasius Molino 1431-1435, Cristoforus de Spiritibus 1506-1556, Laurentius Zane 1464-1482
Hildesemen. [Hildesheim]
--- (archidiaconus) Iohannes Scherenhagen 1505
--- (canonicus) Egerdus Durcop 1486-1499, Iohannes de Azel 1426, Iohannes Scherenhagen 1505, Theodericus Reseler 1398-1413
--- (clericus) Conradus Emmen 1439, Henricus Konen 1467-1491, Tilmannus Brandis 1524
--- (presbiter) Egerdus Durcop 1486-1499
Hildesemen. dioc.
--- (clericus) Henningus Helleman 1471-1475, Iacobus Questemberg 1490-1520
Hispalen. vide: Ispalen.
Holen.
--- (episcopus) Iohannes Bloxwich 1435, Petrus Nicolai 1391
Hortan. vide: Ortan.

Iaccen. [Jacca]
--- (canonicus) Ludovicus Fenollet 1471-1473
Iadren. [Zadar]
--- (archiepiscopus) Aloisius Cippicus 1504, Blasius Molino 1431-1435, Egidius Canisius 1517, Polidorus Foscari 1448
--- (canonicus) Fantinus de Valle 1464-1473
Iadren. dioc.
--- (abbas) Sebastianus de Priolis 1489-1496
Ianuen. [Genova]
--- (archipresbiter) Nicolaus de Flisco 1485-1495
--- (canonicus) Franciscus Pallavicinus 1509-1534, Leonardus de Fornariis 1471/2
--- (clericus) Benedictus Gentilis 1512-1535, Eduardus Cicada 1513-1536, Franciscus de Catilliono 1525, Franciscus de Gimbertis 1508-1520, Franciscus Pallavicinus 1509-1534, Gregorius Vallectarii 1474-1483, Hieronimus de Auria 1529, Hieronimus de Grimaldis 1527, Iohannes de Ususmaris 1490-1500, Iulianus Cibo 1504-1536, Pantaleon Cibo 1489, Pantaleon Salvaglius 1513, Paris Pinellus 1491-1493, Philippus de Maii 1507, Sebastianus de Saulis 1511-1514, Stephanus de Saulis 1511, Vbertus Soglietta 1543
--- (decanus) Iohannes de Buxiis 1451-1474
--- (episcopus) Hieronimus de Auria 1529, Hieronimus de Saulis 1540-1555
--- (prepositus) Bartholomeus de Monte 1407-1458, Gerardus Vacha 1483, Iohannes Cibo 1472-1473
Ianuen. dioc.
--- (archipresbiter) Philippus de Saulis 1515-1518
--- (presbiter) Iohannes Plattner 1460
Ilcinen. [Montalcino]
--- (episcopus) Augustinus Patricius 1464-1489
Ilerden. Illerden. [Lerida]
--- (archidiaconus) Bernardinus de Gamberia (I) 1480-1507, Gundissalvus Royz 1490-1497, Michael de Naves 1417-1421
--- (canonicus) Andreas Ferriz 1474-1483, Ferrarius de Gualbis 1459-1482, Iohannes (I) Laurentius 1481-1501, Petrus Leopardi 1471-1479, Raymundus de Valle 1366-1395
--- (clericus) Gaspar Pou 1503
--- (episcopus) Ludovicus Mila 1456
Imolen. [Imola]
--- (clericus) Franciscus de Alidosiis 1490-1505, Iacobus Cardela 1493-1528
--- (episcopus) Iacobus Pazarella 1478-1496, Nicolaus de Rodulphis 1514-1536, Simon Bonadies 1483-1507
--- (prepositus) Matheus Phaellus 1483-1484
Indiarum occidentalium (patriarcha) Stephanus Merinus 1499-1515
Interamnen. [Terni]
--- (clericus) Ludovicus de Mazzancollis 1406
--- (episcopus) Franciscus Copinus 1459, Franciscus Loritz 1500, Iohannes Fuensalida 1494, Ludovicus de Mazzancollis 1406, Petrus Baudonis 1505-1509, Pompeius de Columna 1524, Ventura de Bufolinis 1491-1504
Iporegien., Iporien.. Ipporegien., Yporien. [Ivrea]
--- (canonicus) Antonius Michetus 1511-1522
--- (episcopus) Bonifatius Ferrerius 1517-1549, Iohannes de Ferreriis 1506, , Nicolaus Gariliati 1455-1500, Philibertus de Ferreriis 1548
Iporegien. dioc.
--- (clericus) Hercules de Azelio 1501-1512
Isernien. [Isernia]
--- (episcopus) Bartholomeus de Pando 1410/5, Cristoforus de Numatiis 1517, Iohannes Oliverius 1473-1475
Ispalen. [Sevilla]
--- (archidiaconus) Iohannes de Cervantes 1420-1426, Iohannes Zepeda 1417/8
--- (archiepiscopus) Alfonsus Manriquez 1531-1538, Iohannes de Cervantes 1420-1426, Iohannes de Loaysa 1529, Iohannes de Zuniga 1503
--- (canonicus) Alfonsus 1515, Iohannes de Galves 1482-1507, Petrus de Caranza 1482-1499, Raymundus de Valle 1366-1395, Stephanus Merinus 1499-1515
--- (clericus) Alfonsus de Ayora 1487-1491, Antonius Flores 1492-1510, Cristoforus de los Rios 1514-1523, Franciscus de Bonadilla 1520-1527, Garsias de Gibraleon 1496-1532, Gundissalvus de la Pegna 1523-1527, Iohannes de Galves 1482-1507, Iohannes de Loaysa 1509-1515, Iohannes de Xeritio 1471-1490, Petrus Suares 1513, Sancius Ortiz 1487
--- (decanus) Rodericus de Arevalo 1458-1467, Turibius Fernandi 1381
--- (prior) Bernardinus Gutterii 1497-1520
Ispalen. dioc.
--- (clericus) Petrus Flores 1514-1540
Iustinopolitan. [Capodistria ?]
--- (episcopus) Bartholomeus de Asonia 1511-1527, Defendus de Valvassoribus 1511-1529, Petrus Bagnacavallo 1471-1473, Simon Vosich 1470-1482

Lantanen., Lancianen. [Lanciano]
--- (canonicus) Paulus de Valle 1476-1484
--- (episcopus) Egidius Canisius 1517
Laodicen., Landicen. [Laodicea]
--- (episcopus) Gerardus de Ruppin 1426
Lascuren. [Lescar]
--- (episcopus) Georgius de Armaignaco 1544, Iohannes de Fabrica 1423/4
Lateran. de Urbe [Roma]
--- (canonicus) Baptista de Ursinis 1471-1483, Cecchus de Palumbaria 1484-1501, Falco de Sinibaldis 1445-1492, Franciscus de Lenis 1487-1493, Honofrius de Sanctacruce 1456-1471, Iohannes (II) de Millinis 1448-1477
Lauden. [Lodi]
--- (canonicus) Iohannes Cipellus 1507-1519
--- (clericus) Thomas de Cadomuscis 1521-1527
--- (episcopus) Iacobus Balardi Arrigoni 1424/5, Iacobus Simonetta 1506-1539, L. Taverna 1563
Lauden. dioc.
--- (abbas) Petrus Trivultius 1515
--- (clericus) Dominicus de Lonatis 1473
Laudunen. [Laon]
--- (episcopus) Franciscus de Borbonio de Vendôme 1517
Lausanen. [Lausanne]
--- (canonicus) Franciscus de Parma 1476-1512, Iohannes de Templis 1417-1423, Iulianus de Ruvere 1471-1487, Nicolaus de Boscho 1500-1506, Petrus Filioleti 1497-1507
--- (epicopus) F. 1438-1439, Guillermus 1414
Lausanen. dioc.
--- (clericus) Nicolaus Gariliati 1455-1500, Ricardus de Milanensibus 1513-1534
--- (presbiter) Guillermus Studer 1418
Lavellen. [Lavello]
--- (episcopus) Iohannes Castelar 1503
Laventin. [Lavant]
--- (episcopus) Fridericus Deys 1409-1422, Rudolphus Hecker 1435-1464
Legionen. [León]
--- (canonicus) Gundissalvus de Fuentes 1461-1480, Rodericus de Cabredo 1487-1518
--- (clericus) Ludovicus de Pennafiel 1482-1502
--- (decanus) Rodericus de Arevalo 1458-1467
--- (episcopus) Alvarus Nuñez de Iserna 1420/1, Antonius de Veneriis 1443-1479, Franciscus de Sprata 1503, Iohannes de Mella 1423-1457
[Leitomischl]
-- (electus) Henricus de Roraw 1433-1457
Lemovicen. [Limoges]
--- (episcopus) Renatus de Prie 1506
Leodien. [Liège, Lüttich]
--- (archidiaconus) Egidius Petri 1523, Iohannes Copis 1479-1527, Guillermus de Enckenvoirt 1500-1529, Michael de Enckenvoirt 1523
--- (canonicus) Iohannes Fabri de Sanctomartino 1378-1390, Michael Amici 1435-1471, Michael de Enckenvoirt 1523, R. de Arnheim 1423, Walterus Copis 1505-1516
--- (clericus) Cornelius de Etten 1538, Guillermus Bairalis 1474, Iacobus Huberti 1510-1519, Iohannes de audenhofen 1469, Iohannes de Erchelens 1474-1476, Iohannes de Ghelmen 1411-1415, Michael Borman 1514, Otto a Wachtendonck 1547-1554, Petrus Verbecke 1525
--- (episcopus) Eberardus de Marca 1520
--- (prepositus) Adrianus de Florentia
Leodien. dioc.
--- (canonicus) Albertus Cock 1464-1481, Anselmus Fabri 1402-1445, Godefridus de Chenesmont 1464, Petrus Vandermale 1522-1523
--- (clericus) Adrianus Barts 1471, Egidius Das 1474, Gaufredus Chenamont 1457-1469, Gisbertus de Montenaken 1517, Guillermus Celen 1471-1474, H. de Pisis 1410/5, Henricus Boonaris 1471, Henricus Heytoff 1519-1522, Hugo Netten 1435, Iacobus Huberti 1510-1519, Iodocus Barbitonsoris 1439-1449, Iohannes Loens 1471, Iohannes Merhlaer 1474, Iohannes Merver 1470-1471, Theodericus de Huwagen 1490-1493, Theodericus Zoemer 1456, Thomas Deix 1493-1499
--- (presbiter) Arnoldus Haeck1432-1439, Walterus Couda 1441-1452
Leonen. [Saint-Paul-de-Léon]
--- (canonicus) Iacobus Carpentarii 1471-1476
--- (episcopus) Alanus de Vico 1411-1418, Philippus de Quoetquitz 1424-1427, Thomas Iacobi 1481-1491
Lexovien. [Lisieux]
--- (canonicus) Michael Durandi 1471-1474
--- (episcopus) Iacobus de Anebault 1542, Iohannes le Veneur 1533, Zanonus de Castelliono 1422-1424
Licien. [Lecce]
--- (clericus) Antonius de Iaconia 1480-1481
--- (episcopus) Thomas Morganti 1410
Lincolnien. [Lincoln]
--- (archidiaconus) Henricus Bowet 1388
--- (episcopus) Thomas Wolsey 1515
Lincolnien. dioc.
--- (clericus) Iohannes Ixworth 1417-1424
Lingonien. [Langres]
--- (archidiaconus) Ambrosius de Cameraco 1455-1460
--- (canonicus) Iohannes de Montemirabili 1455-1479
--- (clericus) Antonius Altovitae 1548
--- (episcopus) Claudius de Guvry 1533
Lingonien. dioc.
--- (canonicus) Iohannes de Montemirabili 1455-1479
--- (clericus) Petrus de Montemirabili 1473
Lodoven. [Lodève]
--- (archidiaconus) Guillermus Aragonus 1430
--- (episcopus) Iohannes Gibertus 1513-1536
Londonien. [London]
--- (canonicus) Iohannes Bremore 1412
Lubicen. [Lübeck]
--- (canonicus) Bernardus Sculteti 1491-1515, Hartwicus de Bulaw 1487, Iohannes Schele 1402-1420, Mauritius Ferber 1507-1537, Otto de Specke 1462-1476, Theodericus Reseler 1398-1413
--- (clericus) Georgius Lutzenburch 1494; Henricus Northoff 1498-1502, Paulus de Campo 1503, Rabadus Brener 1485-1486
--- (decanus) Nicolaus Sachow 1416-1438
--- (episcopus) Henricus Bockolt 1506, Iohannes de Borsnitz 1397-1420, Iohannes de Dulmen 1383-1414, Iohannes Schele 1402-1420, Nicolaus Sachow 1416-1438
--- (prepositus) Henricus Bockolt 1506, Theodericus de Calvis 1471-1473
Lubicen. dioc.
--- (clericus) Alardus Spaen 1471, Ludolphus Robring 1410-1428, Zutpheldus de Vardenberg 1512-1525
Lubucen. [Lebus]
--- (episcopus) Fridericus Sesselmann 1447-1455
Lucan. [Lucca]
--- (archipresbiter) Nicolaus de Genezano 1427-1465
--- (clericus) Aloysius Balbanus 1493, Forteguerra de Franchis 1479-1484, Hieronimus Balbanus 1475-1493, Iacobus de Minutolis 1460-1474, Iohannes Rannulius 1538, Philippus de Contronibus 1482-1483, Robertus Pagnus 1513-1517
--- (decanus) Ludovicus de Torres 1518-1548
--- (episcopus) Felinus Sandeus 1484-1503, Galeottus de Ruvere 1503-1508, Nicolaus Sandonnino 1465, Sixtus Gara de Ruvere 1507-1517
--- (presbiter) Libertas de Luca 1482-98
Lucan. dioc.
--- (clericus) Antonius de Bonaparte 1473-1474, Bartholus de Piscia 1419-1456, Iacobus de Bonaparte 1474-1506, Iohannes Poscus 1488-1497, Nicolaus de Bonaparte 1460-1472, Philippus Poscus 1483-1498
Lucen. [Lugo]
--- (clericus) Iohannes Bernardus 1532-1548
--- (episcopus) Fernandus de Palacios 1417-1434
Lucerin. [Lucera] (episcopus) Bassusstachius Formica de Termulis 1396, Dominicus Iacobatius 1483-1527
Lucionen. [Luçon]
--- (episcopus) Franciscus de Borbonio de Vendôme 1517, Iohannes de Lotharingia 1518
Lugdunen. [Lyon]
--- (clericus) Benedictus Trollieti 1492, Benedictus Balandrini 1509-1520, Claudius Vandelli 1517, Franciscus Fonrium 1537, Iacobus Chabaudi 1537-1548
--- (decanus) Claudius Gaste 1475/6, Gaufridus de Montecanuto 1431-1433
--- (episcopus) Andreas de Espinay 1489, Franciscus de Turnone 1530, Hippolitus (II) de Este 1538, Iohannes de Lotharingia 1518
Lugdunen. dioc.
--- (abbas) Aynardus de Cordone 1418, Franciscus Meez 1418-1428
--- (clericus) Benedictus Balandrini 1509-1520, Benedictus Tuilieti 1471-1489, Cesar Glorierius 1542-1584, Claudius Ruffi 1471, Iohannes Bachodi 1515-1525, Iohannes (III) de Cardellis 1481-1501, Iohannes Chrocheri 1504, Ludovicus Fornerii 1517, Nicolaus Rogeto 1514, Petrus (I) Balandini 1471, Petrus Pugeti 1530, Petrus Veneti 1503-1514, Philibertus Cocheti 1512
--- (presbiter) Petrus Filioleti 1497-1507
Lunen. (et Sarzanen.) [Luni (et Sarzana)]
--- (clericus) Gaspar Iuanus 1507-1514, Iohannes de Calandrino 1458-1484, Iohannes de Noxeto 1473-1477
--- (episcopus) Antonius Parentucelli, Iohannes Poliascha 1512-1549
Lunen. (et Sarzanen.) dioc.
--- (clericus) Franciscus de Noxeto 1476-1484, Iohannes Castellini 1508-1510, Iohannes Poliascha 1512-1549

Maceraten. [Macerata]
--- (episcopus) Iohannes Clerici 1531-1537, Iohannes de Cuppis 1502-1523, Hieronimus de Ruvere 1474-1476
Maclovien. [Saint-Malo]
--- (canonicus) Bertrandus Clerici 1503-1528
--- (clericus) Bertrandus Clerici 1503-1528, Guillermus de Vannoyse 1465, Iohannes Galterii 1530-1542
--- (episcopus) Guillermus Brillet 1422-1431, Guillermus Briçonnet 1495-1514, Guillermus de Monteforti 1423/4, Iohannes de Spervier 1458-1467
Maclovien. dioc.
--- (clericus) Egidius le Morays 1472, Guillermus Iocet 1485-1488, Iohannes Avalent 1464-1471, Iohannes Borelli 1471, Petrus Bucelli 1523, Thomas Iacobi 1481-1491
Magalonen. [Maguelone]
--- (episcopus) Bertrandus Roberti 1426-1432
Magdeburgen. [Magdeburg]
--- (canonicus) Bernardus Sculteti 1491-1515
--- (clericus) Ludovicus Knuppel 1501, Thomas Rode 1426
--- (archiepiscopus) Albertus de Brandenburgo
--- (prepositus) Melchior de Meckau 1464-1486
Magdeburgen. dioc.
--- (presbiter) Nicolaus Sack 1455-1459
Maguntin., Moguntin. [Mainz]
--- (archiepiscopus) Albertus de Brandenburgo 1518-1548
--- (canonicus) Henricus Masheim 1429-1466, Henricus de Silberberg 1483-1514, Otto de Languen 1491, Ricardus de Lapide Sancti Petri 1486
--- (clericus) Adam Piscator 1459, Balthasar Tylonis 1436, Conradus Ciremberg 1438-1458, Hartungus Cappel 1429, Henricus vom Ryn 1505, Iohannes Holtupderheyde 1502, Iohannes de la Tousche 1536-1544
--- (decanus) Iohannes Leyst 1490
--- (prepositus) Valentinus Suatz 1503-1511
Maguntin. dioc.
--- (canonicus) Iohannes de Berlenessen 1485-1490, Isnardus Turonus 1507-1526
--- (cantor) Hermannus Crol 1515-1538
--- (clericus) Bernardus Holtupderheyde 1505-1514, Christianus Geroldi 1459, Georgius Wolff 1503, Gerardus (Gerlacus) Nas 1450-1463, Hermannus Crol 1515-1538, Theodericus de Eynem 1513-1515
--- (decanus) Ciriacus Lecksteyn 1448-1468, Iohannes Buren 1509-1515, Iohannes Zink 1515-1521
--- (prepositus) Iohannes (II) Fabri 1475-1515
--- (presbiter) Henricus Kelner 1459-1461, Iohannes Lapide 1459
--- (scolasticus) Iohannes de Berlenessen 1485-1490
Maioricen. [Mallorca]
--- (canonicus) Franciscus Gacet 1480-1498, Petrus Bertrandi 1465-1485, Petrus Ferriz 1464-1494
--- (clericus) Gaspar de Zcallare 1470, Iohannes de Cardona 1482-1517
--- (episcopus) Fransciscus (I) Ferrarii 1455-1469
Maioricen. dioc.
--- (presbiter) Bernardus Rovira 1443-1459
Malacitan. [Malaga]
--- (clericus) Dominicus de Torres 1545-1546
Malantan.
--- (clericus) Ludovicus de Torres 1518-1548
Malleacen. [Maillezais]
--- (episcopus) Federicus de Sanctoseverino 1489-1513, Petrus de Accoltis 1489-1525
Mantuan. [Mantua]
--- (abbas) Antonius de Nerlis 1420
--- (archipresbiter) Alexander Spagnoli 1520-1532, Galeatius Cavriani 1439-1454
--- (canonicus) Baldassar de Franchis 1526, Floramontus Brugnolus 1482-1505, Philippus Arrivabenus 1513-1520, Thomas Urbani 1459
--- (clericus) Bartholomeus de Iambellis 1514-1515, Carolus de Ubertis 1476-1484, Floramontus Brugnolus 1482-1505, Gaspar de la Fiera 1470-1492, Iacobus Piccaiardi 1507-1518, Iohannes de Arrivabenis 1466-1502, Iohannes de Cropellis 1517, Iohannes de la Fiera 1465-1485, Iulianus Marascha 1503-1517, Iulius Capriana 1537-1538, Ludovicus de Agnellis 1468-1499, Ludovicus de Andreasiis 1487, Ludovicus de Nigris 1513-1524
--- (episcopus) Galeatius Cavriani 1439-1454, Hercules Gonzaga 1527
--- (scholaris) Iacobus de Pusterla 1490
Mantuan. dioc.
--- (clericus) Iacobus Bartholomeus 1506-1509
Marianen. [Mariana]
--- (episcopus) Innocentius Cibo 1521-1528, Iohannes de Ususmaris 1490-1500, Leonardus de Fornariis 1471/2, Octavianus Cibo 1548-1550, Octavianus Fornarius 1489-1500
Marsican. [Marsi]
--- (clericus) Iacobus de Machafanis 1515-1530
--- (episcopus) Gentilis d'Aiello 1415-1417, Iacobus de Machafanis 1515/6-1529/30, Marcellus de Crescentis 1531-1537
Marturan. [Martorano]
--- (episcopus) Martinus 1456-1458
Massan. et Populonien. [Massa Maritima et Piombino]
--- (episcopus) Hieronimus de Comite 1482-1489, Iohannes de Glanderonibus 1471-1480, Leonardus Dathus 1455-1471, Michael de Silva 1523-1548, Ventura de Benaßais 1498-1505
Massilien. [Marseille]
--- (episcopus) Innocentius Cibo 1521-1528, Petrus Baudonis 1505-1509
--- (prepositus) Gauterius de Forcalquier 1442-1484
Materanen.
--- (archiepiscopus) Andreas Palmieri 1527-1534
Matisconen. [Mâcon]
--- (decanus) Stephanus Merelli 1473-1488
--- (episcopus) Carolus de Hemard 1536, Claudius de Guvry 1533, Iohannes Lejeune 1432-1440
Matisconen. dioc.
--- (clericus) Robertus de Pisis 1471
Maurianen. [Saint-Jean-de-Maurienne]
--- (episcopus) Angelus de Confleto 1416-1427, Hieronimus Ricenas 1527-1544, Ludovicus de Gorrevodo 1529, Stephanus Merelli 1473-1488
Mediolan. [Milano, Mailand]
--- (archiepiscopus) Franciscus de Pizolpassis 1418-1431, Iohannes (II) de Arcimboldis 1513-1525, Hippolitus (I) de Este 1493, Iohannes de Nigris 1462-149, Philippus Archiatus 1539-1546, Stephanus de Nardinis 1449-14735
--- (archipresbiter) Iohannes de Sanctogeorgio 1478-1509, Iohannes Trivultius 1505-1523
--- (canonicus) Franciscus de Parma 1476-1512, Paulus de Raynoldis 1484-1499, Zanonus de Castelliono 1422-1424
--- (clericus) Citadinus de Citadinis 1545, Cristoforus Sextus 1479-1481, Evangelista de Citadinis 1515, Franciscus Casatum 1477-1484, Franciscus Cazinigus 1510-1520, Iob de Restis 1409-1418, Iohannes Maria de Advocatis 1501-1508, Iohannes (II) de Arcimboldis 1513-1525, Iohannes Franciscus Barenghus 1524-1554, Iohannes (I) de Castillione 1453-1464, Iohannes de Medices 1537-1545, Iohannes de Monachis 1431, Iohannes de Radicibus 1506-1523, Iohannes de Vicemercato 1506-1515, Leonardus de Caccia 1497-1499, Michael de Castello 1482-1489, Nicolaus de Catia de Castiliono 1490-1537, Petrus Trivultius 1515, Pugnolus de Castilliono 1476-1493, Scaramutia de Trivultio 1512-1526, Vincentius Porro 1503
--- (monachus) Petrus de Milis 1399
Mediolan. dioc.
--- (abbas) Blasius de Ghiglinis 1458-1473, Manfredus de la Cruce 1419/20
--- (clericus) Alcottus de Assinago 1421
--- (prepositus) Iohannesangelus de Arcimboldis (II) 1513-1525
Melden. [?]
--- (clericus) Simon Cousin 1447-1457
Melen. [Melos]
--- (canonicus) Iohannes (I) Colardi 1493-1515
Melfien. [Melfi]
--- (episcopus) Franciscus Carosius 1418, Iannotius de Pucciis 1520-1537, Iohannes de Aquavivia 1542, Laurentius (I) Puccius 1484-1529, Marius Ruffinus 1544-1548, Raphael de Ceva 1494-1522
Melfit., Melfiten. [Molfetta]
--- (episcopus) Alexius Celadonius 1500-1517, Angelus de Lacertis 1504-1508, Fernandus Ponzettus 1485-1527, Honofrius de Sanctoseverino 1444-1450, Iacobus Ponzettus 1510-1530, Iohannes Cibo 1472-1473
Merseburgen. [Merseburg]
--- (canonicus) Iohannes de Werder 1431-1440, Nicolaus Lubich 1415
--- (episcopus) Iohannes de Werder 1431-1440, Nicolaus Lubich 1415
Messanen. [Messina]
--- (archiepsicopus) Innocentius Cibo 1521-1528, Maffiolus Lampugnani 1385-1393, Petrus de Luna 1487-1489
Meten. [Metz]
--- (canonicus) Leonardus Walterini 1507-1544
--- (clericus) Thomas Richardi 1457-1486
--- (episcopus) Carolus de Lotharingia 1547
Meten. dioc.
--- (clericus) Iohannes Burchard 1478-1506, Iohannes (I) Walterini 1458-1474
Milevitan. [Malta]
--- (episcopus) Antonius de Corseto 1500-1504, Bandinellus de Saulis 1505-1511, Bernardinus Cathaneus 1508-1517, Bonifatius Cathenianus 1504- 1525, Hieronimus de Ghinuciis, 1498-1535, Iohannes de Lotharingia 1518
Militen. [Mileto]
--- (episcopus) Andreas de Valle 1492-1525, Conradus Caracciolo 1395-1402, Franciscus de Alidosiis 1490-1505
Mimaten. [Mende]
--- (episcopus) Bonifatius Cathenianus 1504- 1525, Clemens Grossus de Ruvere 1503/4, Iulianus de Ruvere 1471-1487
Mimaten. dioc.
--- (prior) Pontius de Curte 1378-1393
Minden. [Minden]
--- (clericus) Albertus Rethem 1431-1435
--- (decanus) Egerdus Durcop 1486-1499, Hermannus Quelfuscz 1493-1506, Theodericus Reseler 1398-1413
--- (prepositus) Egerdus Durcop 1486-1499
Minden. dioc.
--- (clericus) Balthasar Monehusen 1502, Henricus Konen 1467-1491, Iohannes Borger 1507-1533, Iohannes Scherenhagen 1505
Mindonien. [Mondonedo]
--- (episcopus) Alfonsus de Segura 1449-1454, Alvarus Nuñez de Iserna 1420/1, Iohannes de Loaysa 1506-1524, Petrus de Castro 1410/5, Petrus Pacheco 1509-1527
Mirapicen. [Mirepoix]
--- (episcopus) David Betonius 1538
Misnen. [Meißen]
--- (canonicus) Iohannes de Werder 1431-1440, Melchior de Meckau 1464-1486
--- (clericus) Georgius Posch 1507-1514
Misnen. dioc.
--- (clericus) Carolus de Miltitz 1514-1517, Georgius Busch 1507, Iacobus Gertewitz 1498, Simon Portius 1492-1515
Modrusen. [Modrus]
--- (episcopus) Nicolaus Machinensis 1472/3
Monasterien. [Münster]
--- (canonicus) Hieronimus de Sanctogeminiano 1481
--- (clericus) Bernardus Griter 1495, Bernardus Mumme 1474-1493, Henricus Coopman 1495-1509, Iohannes Ingenwinckel 1504-1535, Iohannes Vunhoff 1497
--- (presbiter) Hermannus Lutke 1442-1458
Monasterien. dioc.
--- (clericus) Andreas Peper 1449-1452Bernardus Cobing 1471-1473, Bernardus Hinreching de Dulmen 1471, Fredericus Herwech 1483-1498, Gerardus Leppers 1491-1493, Gerardus Toppingk 1471, Gerardus Peze 1495, Henricus Tenkoet 1489, Hermannus Plennick 1471, Iohannes Thenweghe 1514-1517, Reynerus Overhoff 1489-1493
Monobasien. [Monembasia]
--- (episcopus) Philippus de Arrivanbenis 1513-1520
Monopolitan. [Monopoli]
--- (episcopus) Iacobus de Theramo 1381-1405, Michael Claudi 1507
Montisalban. [Montauban]
--- (episcopus) Bernardus de Rosergio 1446-1450, Geraldus Faidit 1417-1431, Guillermus de Stampis 1452-1454
Montisflasconen. [Montefiascone]
--- (episcopus) Guido Ascanius Sfortia 1537, Laurentius (I) Puccius 1484-1529, Valentinus de Narnia 1437-1442
Montisflasconen. dioc.
--- (clericus) Paulus de Farnesio 1482-1500
Montispilosi [Montepeloso]
--- (episcopus) Iohannes de Cuppis 1502-1523,
Montisregalis [Mondovi]
--- (episcopus) Aymericus de Segaudo 1434-1440, Hieronimus Calagranus 1484-1497, Hieronimus de Cardona 1522, Hippolitus de Medicis 1532-1535, Iohannes de Borgia (I) 1473-1484, Iohannes Castelar 1503, Laurentius Fliscus 1506-1512, Pompeius de Columna 1524
Montisregalis [Monreale]
--- (archiepiscopus) Ausias Despuig 1459-1473
Montisregalis dioc. [Monreale sive Mondovi]
--- (abbas) Nicolaus de Tudeschis 1432
--- (clericus) Iohannes de Grimaldis 1474-1489
Morinen. [Terouane]
--- (canonicus) Gilbertus de Taddinghem 1378, Iohannes Botiller 1474-1483, Ludovicus 1471-1487
--- (decanus) Iohannes Monisart 1482-1483
--- (episcopus) Iohannes Lejeune 1432-1440
Morinen. dioc.
--- (canonicus) Servatius Regis 1455-1484
--- (decanus) Nicolaus Rembert 1492-1503
--- (presbiter) Walterus Copis 1505-1516
Mothonen. [Modon]
--- (episcopus) Antonius Corrarius 1406/15, Angelus Faseoli, Franciscus Novello 1409-1414
Moya (archidiaconus) Alfonsus Henrici 1447/8
Muran. [Muro]
--- (episcopus) Iohannes de Panella 1392-1399
Mutinen. [Modena]
--- (canonicus) Iohannes (II) de Ferrariis 1492-1502
--- (clericus) Bartholomeus de Belencinis 1464-1474, Franciscus Machiavellus 1489-1515
--- (episcopus) Hercules de Rangonibus 1527, Iacobus Bellincinus 1500, Iohannes (II) de Ferrariis 1492-1502, Iohannes Moronus 1549-1550, Iohannes de Regio 1473-1495, Nicolaus Sandonnino 1465, Pyrrhus de Gonzaga 1527, Scipio de Mainentibus 1435-1436
Mylopatamen. [Mylopatamos in Creta]
-- (episcopus) Franciscus Bartheley 1500
Mytilenen. [Mytilene]
--- (archiepiscopus) Daniel de Birago 1471-1489

Nanneten. [Nantes]
--- (archidiaconus) Guillermus Brillet 1422-1431, Stephanus Coeuvret 1418
--- (canonicus) Alanus de Vico 1411-1418, Bertrandus Clerici 1503-1528, Guillermus Lamberti 1492-1498, Iohannes de la Tousche 1536-1544, Michael Bonneti 1491-1500, Petrus Duchauffault 148-1486, Thomas Regis 1491-1524
--- (clericus) Gaufridus Morelli 1514-1523, Petrus Cornuti 1536-1544
--- (decanus) Iohannes Lejeune 1432-1440
--- (episcopus) Iohannes de Lotharingia 1518, Petrus Duchauffault 148-1486, Robertus Britto 1512-1513
Nanneten. dioc.
--- (clericus) Carolus Quenovart 1471, Gaufridus Morelli 1514-1523, Guillermus de Insula 1464, Michael Bonneti 1491-1500, Michael Ermonier 1513-1523, Yvo Dagabe 1470-1474
Narbonen. [Narbonne]
--- (archiepiscopus) Franciscus 1409-1410, Franciscus Pisanus 1517, Guillermus Briçonnet 1495-1514, Hippolitus (II) de Este 1538, Iohannes de Lotharingia 1518, Iulianus de Medicis 1517-1534
--- (canonicus) Raymundus de Valle 1366-1395
Narbonen. dioc.
--- (clericus) Guillermus de Sanctacruce 1407-1415
--- (presbiter) Bernardus Stephani 1378
Narnien. [Narni]
--- (canonicus) Iohannes (I) de Narnia 1421
--- (clericus) Berardus de Narnia 1503, Corradinus Honofrii 1460, Iohannes (II) de Cesis 1517
--- (epicopus) Constantinus (I) de Herulis 1472/3, Donadeus de Narnia 1414-1415, Paulus de Cesis 1502-1537, Petrus Gormaz 1487-1515
Narnien. dioc.
--- (abbas) Franciscus Argentinus 1505-1511
--- (presbiter) Cathalanus Parpallius 1494-1499
Naulen. [Nola]
--- (episcopus) Antonius Ferrarii 1494-1505, Antonius (II) de Ruvere 1505-1532, Hieronimus de Auria 1529, Laurentius Cibo
Nazaren. [Nazareth]
--- (archiepiscopus) Orlandus de Carettis de Ruvere 1509-1512
Neapolitan. [Napoli, Neapel]
--- (archiepiscopus) Oliverius Carafa 1467, Rainutius Farnesius 1547-1549, Vincentius Caraffa 1510-1515
--- (canonicus) Flamingus de Minutolis 1400-1418, Iohanellus Carazolus 1402-1405, Vincentius Caraffa 1510-1515
--- (clericus) Aloysius de Gibraleon 1503-1523, Andreas Palmieri 1534, Hieronimus Ritius 1509-1510, Malicia de Gisnaldo 1487, Marinus Ascanius Carazolus 1496-1531, Marinus de Ianuariis 1544
Nebien. [Nebbio]
--- (episcopus) Antonellus Surracha 1415, Hieronimus de Auria 1529
Nemausen. [Nimes]
--- (episcopus) Egidius de Curtibus
Neocastren. [Nicastro]
--- (episcopus) Gentilis d'Aiello 1415-1417, Iacobus de Sabellis 1539, Marcellus Cervinus 1538-1544, Nicolaus (II) Capranica 1495-1517
Nepesin. [Nepi]
--- (episcopus) Iacobus Simonetta 1506-1539, Pomponius Ceccius 1542
Neritonien. [Nardo]
--- (episcopus) Iohannes de Cuppis 1502-1523
Nevinen.
--- (clericus) Balthassar Langlo 1538
Nicen., Nicien. [Nizza, Nice]
--- (episcopus) Bonifatius Ferrerius 1517-1549, Hieronimus Ricenas 1527-1544
Nicen., Nicien dioc.
--- (clericus) Petrus Robioni 1503-1505
Nicosien. [Nikosia]
--- (archiepiscopus) Benedictus Superantius 1487-1495, Conradus Caracciolo 1395-1402, Dominicus Grimani 1491-1495, Ludovicus Fenollet 1471-1473, Sebastianus de Priolis 1489-1496
Nidrosien. [Drontheim, Nidaros]
--- (archiepiscopus) Henricus Kalteisen 1440-1452
Nimosien. [Nemosia]
--- (episcopus) Paulus Borgasius 1516-1536
Nivernen. [Nevers]
--- (canonicus) Laurentius de Lynardo 1458-1466
--- (decanus) Laurentius de Lynardo 1458-1466
--- (episcopus) Carolus de Borbonio de Vendôme 1548
Nolan. [Nola]
--- (cantor) Felix de Mastrillis 1513
--- (episcopus) Flamingus de Minutolis 1400-1418, Iohannes (II) Franciscus Brunus 1503-1506
Nonen. [Nona]
--- (episcopus) Georgius Diphichi 1489/90
Novarien. [Novara]
--- (canonicus) Baptista de Zuchetta 1457-1475, Bernardinus de Bertis 1498-1506, Hieronimus de la Porta 1510-1518, Petrus Fortis 1493-1509
--- (clericus) Baptista de Zuchetta 1457-1475, Dominicus de Capitaneis 1455/8, Dominicus de la Porta 1488-1510, Gaudentius de Saivantis 1426, Hieronimus de la Porta 1510-1518, Innocentius de la Porta 1530-1535, Simon Portius 1492-1515
--- (episcopus) Iohannes de Arcimboldis (I) 1483-1488, Iohannesangelus de Arcimboldis (II) 1513-1525, Iohannes Moronus 1549-1550, Matheus Schinner 1511
--- (presbiter) Franciscus de suno 1473-1489
Novarien. dioc.
--- (clericus) Baptista Anselmi 1478-1504, Baptista de Eurechis 1488-1496
Noviomen. [Noyon]
--- (archidiaconus) Nicolaus Lediseur 1378-1391
--- (canonicus) Raymundus de Valle 1366-1395
Noviomen. dioc.
--- (clericus) Furseus Theobaldi 1512
Nucerin. [Nocera]
--- (episcopus) Iacobus du Breucquet 1482-1496, Iacobus de Minutolis 1460-1474, Iohannes de Cerretanis 1448-1479, Matheus de Ubaldis 1484-1508
Nucerin. dioc.
--- (clericus) Nicolaus Perotii 1449-1474
--- (presbiter) Fernandus (I) Ponzettus 1485-1527
Nuscan. [Nusco]
--- (episcopus) Petrus Parisius 1515-1544

Olomucen. [Olomouc, Olmütz]
--- (canonicus) Cuntzo de Zwola 1411-1431, Henricus Roraw 1439-1457, Iohannes Reiff 1447-1458
--- (episcopus) Cuntzo de Zwola 1411-1431
Olomucen. dioc.
--- (clericus) Iohannes Reiff 1447-1458
Oloren. [Oloron]
--- (canonicus) Angerius de Barromeriis 1473-1484, Bartholomeus de Belencinis 1464-1474
Oloren. [Oloron]
--- (episcopus) Cosmas de Paziis 1492, Guillermus de Fondera 1446-1465, Petrus Assalbitus 1417-1438
Oloren. dioc.
--- (clericus) Sancius de Casanova 1465-1474
Oppiden. [Oppido]
--- (episcopus) Bandinellus de Saulis 1505-1511, Franciscus Armellinus 1497-1528
Ortan. [Orte]
--- (episcopus) Henricus Brunus 1476-1509, Iohannes Burchard 1478-1506, Paulus de Cesis 1502-1537, Pomponius Ceccius 1542, Valentinus de Narnia 1437-1442
Ortan. dioc.
--- (clericus) Iohannes Camillottus 1499-1527
Oscen., Osten. [Huesca]
--- (canonicus) Franciscus de Calagires 1495
--- (decanus) Gispertus Pardo 1447-1450, Philippus de Medalia 1431
--- (episcopus) Guillermus de Siscar 1455-1458, Hieronimus de Auria 1529, Laurentius Campegius 1511-1538
Osnaburgen. [Osnabrück]
--- (clericus) Hermannus Immenbroylle 1449-1459, Theodericus Alphusen 1422-1435
--- (prepositus) Nicolaus (I) Capranica 1452-1473, Wulbrandus de Oberge 1510-1515
Ostien. [Ostia]
--- (archipresbiter) Pompeius Iustinus 1537
--- (canonicus) Falco de Sinibaldis 1445-1492
--- (episcopus) Guillermus 1480, Iohannes de Bronhiaco 1410, Raphael 1513-1515
Oveten. [Oviedo]
--- (archidiaconus) Petrus de Solis 1498-1501
--- (canonicus) Petrus de Ben 1487-1520
--- (clericus) Alfonsus de Verdesoto 1498-1524
--- (decanus) Ludovicus de Pennafiel 1482-1502
--- (episcopus) Gundissalvus de Villadiego 1478-1487, Rodericus de Arevalo 1458-1467
--- (presbiter) Rodericus de Arevalo 1458-1467
Oxomen. [Osma]
--- (clericus) Alfonsus Bertrandi 1518-1526
--- (episcopus) Iohannes de Loaysa 1529, Iohannes de Tavera 1530
Oxomen. dioc.
--- (canonicus) Franciscus Armellinus 1497-1528

Pacen. [Bajadoz]
--- (canonicus) Petrus Altissen 1480-1491
--- (clericus) Melchior Matamoros 1545
--- (decanus) Rodericus de Osma 1472-1495
--- (episcopus) Alfonsus Manriquez 1531-1538, Petrus Sarmiento 1538
Paderburnen. [Paderborn]
--- (clericus) Hermannus Ghyr 1514
--- (episcopus) Bertrandus de Arvazano 1395-1399
Paderburnen. dioc.
--- (clericus) Dietmarus Callde 1473, Iohannes Cork 1492, Iohannes Krachr 1502
Paduan., Patavin. [Padova, Padua]
--- (archipresbiter) Bartholomeus Zabarella 1432-1445
--- (canonicus) Cristoforus Garatone 1434-1449, Franciscus Argentinus 1505-1511, Guillermus de Perreriis 1473-1500, Iohannes Celius 1513-1514, Laurentius de Gabrielis 1495-1512, Sulimannus de Sulimannis 1446-1456
--- (clericus) Alexander de Attavantis 1503-1523, Lelius de Theramo 1483-1510, Nicolaus de Ponte 1483, Petrus Trivisanus 1499-1511
--- (episcopus) Franciscus Pisanus 1517, Iacobus Zeno 1449-1469, Petrus Donati 1419-1426, Sixtus Gara de Ruvere 1507-1517
--- (prior) Ludovicus de Militiis 1423
Paduan., Patavin. dioc.
--- (abbas) Ludovicus de Militiis 1423
--- (archipresbiter) Gabriel Contarenus 1470-1476
--- (clericus) Lucas Bonfius 1505-1515
--- (subdiaconus) Iustus Baldini 1479-1481
Palentin. [Palencia]
--- (canonicus) Iohannes (II) Ortega 1513, Petrus de Sevilla 1482-1497
--- (clericus) Didacus de Valleoleti 1501-1510, Franciscus de Fuentes 1498-1508, Franciscus de Madrid 1493-1500, Iohannes (II) Ortega 1513, Petrus de Ben 1487-1520
--- (episcopus) Petrus Sarmiento 1538, Rodericus de Arevalo 1458-1467
Palentin. dioc.
--- (abbas secularis) Garsias de Bonadilla 1503-1504, Robertus de Moya 1419-1423
--- (archipresbiter) Iohannes de Coca 1493-1503
--- (canonicus) Iohannes de Valleoleti 1509-1526, Petrus Aldret 1503-1506
--- (clericus) Alfonsus de Verdesoto 1498-1524, Constantinus (I) del Castillo 1513-1514, Constantinus (II) del Castillo 1529-1542, Didacus de Valleoleti 1501-1510, Fernandus Testudo 1471, Franciscus de Miranda 1524-1540, Franciscus de Valleoleti 1471-1491, Hieronimus de la Serva 1504-1509, Petrus de Medina 1517-1548, Rodericus (I) de Valleoleti 1493-1504
Palenzuela (archidiaconus) Petrus de Aranda 1470-1500
Pampilonen. [Pamplona]
--- (episcopus) Fatius de Sanctoris 1473-1510, Petrus Pacheco 1509-1527
Pampilonen. dioc.
--- (clericus) Iohannes Orticius 1455-1460
Panormitan. [Palermo]
--- (archiepiscopus) Franciscus Remolinus 1503, Iohannes Castelar 1503, Marinus de Ursinis 1445-1472
--- (canonicus) Nicolaus de Burellis 1398
--- (clericus) Iohannes Gibertus 1513-1536
Papien. [Pavia]
--- (canonicus) Stephanus de Robiis 1464
--- (clericus) Antonius de Cortesiis 1443-1474, Bernardinus de Lunato 1486-1514, Camillus de Georgiis 1536, Marcus Mangeria 1503-1517
--- (episcopus) Ascaniusmaria Sforza 1484-1505, Franciscus de Alidosiis 1490-1505, Franciscus de Pizolpassis 1418-1431, Iacobus de Piccolominibus 1455-1460, Iohannes (I) de Castillione 1453-1464
Papien. dioc.
--- (clericus) Bernardinus de Bertis 1498-1506
--- (presbiter) Bernardinus de Lunato 1486-1514
Parentin. [Parenzo]
--- (episcopus) Aloisius de Taxis1499-1516, Daniel Scotto 1431-1441, Iacobus 1506, Laurentius Campegius 1511-1538
Parisien. [Paris]
--- (canonicus) Antonius de Pompadorio, Guido de Albingo 1419, Hugo de Albiaco 1419, Iohannes de Rupescissa 1410-1437
--- (episcopus) Iohannes de Bellayo 1535, Iohannes de Nanton 1409-1423, Iohannes de Rupescissa 1410-1437
--- (presbiter) Egidius Iuvenis 1386
Parmen. [Parma]
--- (canonicus) Bonifatius de Alderigiis 1513, Harmannus Luscus 1521, Iohannes (I) Cardella 1400
--- (clericus) Genesius de Prato 1503-1526, Iohannes della Rosa 1514
--- (episcopus) Alexander Farnesius (II) 1535-1542, Guido Ascanius Sfortia 1537, Iohannes de Sanctogeorgio 1478-1509, Iohannes de Sclafenatis 1478-1483
Parmen. dioc.
--- (archipresbiter) Franciscus de Parma 1476-1512
--- (clericus) Cristoforus Barotius 1497-1528
Patavien., Passavien. [Passau]
--- (canonicus) Albertus de Ortenburg 1360, Cristoforus Welser 1511-1515
--- (clericus) Matheus Laelinger 1441-1446, Quirinus Galler 1532-1541
--- (decanus) Henricus Fleckel 1412-1432, Wigileus Fröschl 1473-1476
--- (episcopus) Wigileus Fröschl 1473-1476
--- (subdecanus) Guillermus de Perreriis 1478-1500
Patavien., Passavien. dioc.
--- (clericus) Leonradus Mulsch 1458-1460, Marcus Hirnstein 1459, Wolfgangus Stemberger 1485
--- (prepositus) Henricus de Silberberg 1483-1514
Patinen. dioc.
--- (clericus) Hugolinus de Matheis 1506
Patracen. [Patras]
--- (archiepiscopus) Pandulphus Malatesta 1413-1421, Simon Vosich 1470-1482
Pennen. et Adrien. [Penne]
--- (episcopus) Augustinus de Lanzano 1380, Bartholomeus Roverella 1442-1447, Felinus Sandeus 1484-1503, Iacobus de Camplo 1410-1424, Iohannes Castiglioni de Polena 1433, Matheus de Ubaldis 1484-1508
Pensaurien., Pesaurien., Pisaurien. [Pesaro]
--- (canonicus) Adrianus Castellesi 1482-1503, Antonius Casinus 1406
--- (episcopus) Aloisius de Capris 1483-1497, Iacobus Simonetta 1506-1539, Laurentius Capodiferro de Magdaleno 1473-1479, Paris de Grassis 1515
Pergamen. [Bergamo]
--- (canonicus) Aloisius de Taxis1499-1516, Defendus de Valvassoribus 1511-1529
--- (episcopus) Laurentius de Gabrielis 1495-1512, Petrus Bembus 1513-1542, Polidorus Foscari 1448
--- (prepositus) Bartholomeus de Asonia 1511-1527
--- (scholaris) Iustinus de Taxis 1514
Pergamen. dioc.
--- (archipresbiter) Iohannes de Suardiis 1525/6
Perusin. [Perugia]
--- (clericus) Augustinus de Lanzano 1380, Bartholomeus de Perusia 1482-1499, Franciscus Armellinus 1497-1528, Nicolaus de Ubaldis 1464-1473
--- (episcopus) Agustinus Spinola 1503-1537, Franciscus Gacet 1480-1498, Franciscus Remolinus 1503, Hieronimus Balbanus 1475-1493, Iacobus Simonetta 1506-1539, Iacobus Vannucci (I) 1447-1480, Iohannes Castelar 1503, Iohannes (I) Lopez 1481-1496
Perusin dioc.
-- (presbiter) Nicolaus de Mercatello 1419-1441
Petragoricen. [Périgueux]
--- (episcopus) Claudius de Guvry 1533
Pharen. [Hvar]
--- (canonicus) Iohannes Celius 1513-1514
--- (episcopus) Nicolaus a Crucibus 1463-1472
Pictavien. [Poitiers]
--- (decanus) Iohannes Cordis 1455/6
--- (episcopus) Claudius de Guvry 1533, Gabriel de Grammont 1530, Iohannes de Tremovilla 1506,
Pictavien. dioc.
--- (abbas) Petrus Baston 1417
--- (presbiter) Iterius Durandi 1471
Pientinen. [Pienza]
--- (episcopus) Augustinus Patricius 1464-1489, Thomas de Piccolominibus 1460-1465
Pisan. [Pisa]
--- (archiepiscopus) Alamanus de Ademaribus 1396-1415, Cesar de Riario 1514-1541, Franciscus de Salviatis 1464-1476, Philippus de Medicis 1458-1472, Raphael Riario1483-1521
--- (archipresbiter) Bonifatius Cathenianus 1504-1525, Felinus Sandeus 1484-1503
--- (canonicus) Gentilis de Becchis 1473, Iacobus Corbinus 1501-1515
--- (clericus) Bernardus de Cotignano 1503, Michael Lante 1507-1544, Nicolaus Bictonius 1464, Petrus Griffus 1507-1516
Pistorien. [Pistoia]
--- (canonicus) Stephanus de Prato 1401-1415
--- (clericus) Augustinus de Pisis 1503-1511, Bartholomeus de Prato (II) 1464
--- (episcopus) Antonius (I) Puccius 1513-1537, Laurentius (I) Puccius 1484-1529, Nicolaus Pandolfinus 1462-1517, Robertus Puccius 1542
Pistorien. dioc.
--- (clericus) Nerius de Prato 1472-1474
Placentin. [Piacenza sive Plasencia]
--- (canonicus) Baptista Bagarothus 1479-1505, Franciscus de Cuellar 1537-1547, Iohannes de Arcimboldis (I) 1483-1488, Iohannes Castellanus de Villalva 1514
--- (clericus) Baptista Bagarothus 1479-1505, Iohannes de Loaysa 1509-1515, Iohannes Solano 1532-1542, Petrus de Macerata 1486-1493
--- (decanus) Alvarus de Monroy 1428
--- (epicopus) Antonius de Trivultiis 1505, Gundissalvus de Sanctamaria 1417-1420, Iohannes de Carvajal 1440-1446, Scaramutia de Trivultio 1512-1526
Placentin. dioc.
--- (canonicus) Bartholomeus Farratinus 1506-1531
--- (clericus) Iohannes Burchard 1478-1506, Iohannes de Salas 1455-1487, Sermo de Vicemercato 1503-1514
Plocen. [Plock]
--- (archidiaconus) Iacobus de Kurdwanowo 1396, Michael de Prasmow 1493-1496
--- (episcopus) Iacobus de Kurdwanowo 1396, Maffiolus Lampugnani 1385-1393
Polen. [Pola]
--- (episcopus) Altobellus de Averoldis 1507-1518, Blasius Molino 1431-1435
Polignianen., Polygnianen. [Polignano]
--- (episcopus) Michael Claudi 1507, Pavo (Paulus) Griffus 1390
Polycastren. [Policastro]
--- (episcopus) Ludovicus Bentivolus 1571
Populonien. vide: Massanen.
Potentin. [Potenza]
--- (episcopus) Iacobus Amerinus (I) 1482-1507, Iohannes (I) Gomiel 1487-1503, Nicolaus Vivari 1386-1416, Pompeius de Columna 1524
Poznanien. [Poznan, Posen]
--- (canonicus) Stanislaus de Mlyny 1467-1473
--- (clericus) Miroslaus Keltzonis de Brudzewo 1427
Poznanien. dioc.
--- (clericus) Martinus Potenaoani de Dombreva 1471, Petrus Czessle 1467
Pragen. [Praha, Prag]
--- (canonicus) Cuntzo de Zwola 1411-1431, Henricus de Roraw 1439-1457, Iohannes de Borsnitz 1397-1420
Pragen. dioc.
--- (prepositus) Iohannes de Rabenstein 1462

Racanaten., Recanaten. [Recanati]
--- (episcopus) Aloisius de Taxis 1499-1516, Angelus de Ballionibus 1405-1414, Benedictus de Guidaloctis de Perusio 1417-1429, Hieronimus de Ruvere 1474-1476, Iohannes de Cuppis 1502-1523, Nicolaus de Astis 1436-1440
Ragusin. [Ragusa, Dubrovnik]
--- (archiepiscopus) Iohannes de Medices 1537-1545, Iohannes de Sachis 1485-1505, Iohannes (I) de Veneriis 1461-1470, Iulianus de Maffeis 1505-1510, Maffiolus Lampugnani 1385-1393, Nicolaus de Hortis 1402, Philippus Trivultius 1515-1521
Rapollen. [Rapallo]
--- (episcopus) Malicia de Gisnaldo 1487
Ratisponen., Ratisbonen. [Regensburg]
--- (canonicus) Conradus Crantz de Illmunster 1471
--- (prepositus) Conradus Reickershofer 1438-1439, Cristoforus Welser 1511-1515, Iacobus Seeburger 1428, Marcus Fugger 1471-1476
Ratisponen. dioc.
--- (clericus) Fabianus Hancko 1468
--- (presbiter) Iohannes Tunczlinger 1450-1460
Ratzeburgen., Raceburgen. [Ratzeburg]
--- (canonicus) Zutpheldus de Vardenberg 1512-1525
--- (decanus) Zutpheldus de Vardenberg 1512-1525
Ratzeburgen. dioc.
--- (clericus) Henricus Soneke 1470, Iohannes Lemmeken 1510-1515
Ravennaten. [Ravenna]
--- (archiepiscopus) Bartholomeus Roverella 1442-1447, Benedictus de Accoltis 1513-1531, Iulius de Ruvere 1547, Nicolaus de Flisco 1485-1495, Petrus de Accoltis 1489-1525, Rainutius Farnesius 1547-1549, Vrbanus (II) de Flisco 1520/1
Reatin. [Rieti]
--- (archipresbiter) Hieronimus de Ghinuciis 1498-1535
--- (episcopus) Iohannes de Columna 1480, Pompeius de Columna 1524
Reatin. dioc.
--- (clericus) Iohannes de Nardinis 1484-1519
Redonen. [Rennes]
--- (canonicus) Nicolaus Andovart 1498-1508
--- (cantor) Guillermus Brillet 1422-1431
--- (clericus) Iohannes Danielis 1513-1538, Thomas Regis 1491-1524
--- (episcopus) Guillermus Brillet 1422-1431, Robertus Britto 1512-1513
--- (thesaurarius) Iohannes Clerici 1531-1537
Redonen. dioc.
--- (clericus) Iohannes Bregten 1471, Iohannes Brocus 1501-1504, Michael Ermonier 1513-1523, Nicolaus Andovart 1498-1508, Thomas Regis 1491-1524
Regen. [Riez]
--- (presbiter) Antonius Rabioli 1450-1483
Regen. dioc.
--- (prepositus) Hieronimus de Mirandola 1506-1507
Regien., Regin. [Reggio Emilia]
--- (canonicus) Iohannes de Regio 1473-1495, Marcus de Sole 1452-1477, Petrus de Casellis 1503
--- (clericus) Didacus Orenze de Caves Rubeos 1523, Petrus de Casellis 1503
--- (coadiutor cum iure successionis) Iohannes Castellini 1508-1510
--- (episcopus) Baptista Pal(l)avicinus 1433-1464, Marcellus Cervinus 1538-1544-1544
Regien., Regin. dioc.
--- (clericus) Dominicus Paganelli 1515-1523, Guido Seniole 1482
Reginen. [Reggio Calabria]
--- (canonicus) Iohannes (II) de Ferrariis 1492-1502
--- (episcopus) Angelus de Grassis 1433, Gaspar de Columna 1426, Petrus Isvalies 1496-1500, Robertus Latinus Ursinus 1501-1520
Remen. [Reims]
--- (archiepiscopus) Carolus de Caretto 1505, Carolus de Lotharingia 1547, Guillermus Briçonnet 1495-1514, Iohannes de Lotharingia 1518
--- (canonicus) Baudetus de Querca 1378-1383, Egidius de Curtibus, Egidius Iuvenis 1386, Hugo Iacobi 1473-1485, Iohannes (I) Colardi 1493-1515
--- (decanus) Britius Bobille 1466-1476
Remen. dioc.
--- (canonicus) Iohannes (I) Colardi 1493-1515
Revalien. [Reval]
--- (episcopus) Iohannes Blankenfeld 1514
Rigen. [Riga]
--- (archiepiscopus) Iohannes Blankenfeld 1514
Ripen. [Ripen]
--- (canonicus) Zutpheldus de Vardenberg 1512-1525
Roeschilden. dioc. [Roeskilde]
--- (clericus) Zutpheldus de Vardenberg 1512-1525
Roffen. [Rochester]
--- (clericus) Guillermus Swan 1412-1442
--- (episcopus) Iohannes Fisher 1535
Roma vide etiam: Lateranen. et S. Petri de Urbe et basilicam Liberianam et S. Pauli de Urbe et S. Marie Maioris de Urbe
Roman. [Roma]
--- (abbas) Floramontus Brognolus 1482-1505, Iohannes Paulus de Bossis 1484-1497
--- (canonicus) Alvarottus de Attanvantis, Iohannes de Madiis 1473-1492, Paulus Tuba 1481-1512, Petrus de Montella 1378-1430; vide etiam Lateranen. et S. Petri de Urbe
--- (clericus) Agapitus de Crapanica 1458-1473, Aldobrandinus de Ursinis, 1490-1498, Alexander de Attavantis 1503-1523, Alexander de Cesarinis 1512-1518, Alexander Donati 1544, Alexander Farnesius (I) 1483-1549, Antonius Draco 1480-1515, Baptista Berardi 1507, Baptista de Boniohannis 1507-1509, Bartholomeus de Puteo (II) 1479-1480, Falco de Sinibaldis 1445-1492, Franciscus de Sabellis 1500, Franciscus de Ursis 1497-1499, Gaspar de Pravia 1545, Hieronimus de Attavantis 1507-1521, Honofrius Bartolini 1515-1516, Iacobus de Cremonensibus 1464-1473, Iacobus de Sinibaldis 1482-1495, Iohannes de Bottonibus 1464, Iohannes (II) de la Casa 1515-1538, Iohannes Casalius 1519-1529, Iohannes (II) de Castello 1526, Iohannes (II) de Cesis 1503-1507, Iohannes de Ususmaris 1490-1500, Iulianus Cecius 1507-1525, Iulianus Gallus 1513, Iulius 1501, Latinus de Benassais 1513-1518, Laurentius Alterius 1487-1496, Ludovius (II) Borgia 1536, Marcellus de Crescentis 1531-1537, Marinus de Ursinis 1445-1472, Marius Ruffinus 1544-1548, Nicolaus (II) Capranica 1495-1517, Nicolaus de Comitibus 1485-1495, Nicolaus de Flisco 1485-1495, Nicolaus Mutii 1523-1532, Pandulfus Toccus 1543, Paulus Blondus 1500-1521, Paulus de Capisucchis 1512-1539, Paulus de Cesis 1502-1537, Paulus Thomarotius 1493-1503, Petrus de Butiis 1473-1483, Petrus Delius 1481-1520, Petrus de Francia 1534-1537, Petrus Mattutius 1482-1515, Petrus de Vincentia 1464-1504, Philippus de Boninis 1513, Philippus de Montia 1474, Prosper de Sanctacruce 1548, Raphael de Cucurris 1503-1520, Romanus Maius de Ruvere 1507-1532, Sabbas de Cardellis 1474-1482, Sabinus de Salvis 1523, Thomas Ingheramius 1503-1513, Tranquillus de Iohaninis 1473-1481
--- (prior) Cristoforus de Persona 1484-1485
--- (scholaris) Alexander de Chisiis 1520-1521, Cristoforus Cave 1538, Hortencius de Antracinis 1523-1534, Iohannes de Cuppis 1502-1523, Iulius de Fano 1509-1515, Lucidus de Sinibaldis 1487-1501, Pandulphus de Lucellaris 1538, Paulus de Lezianis 1523, Paulus de Suno 1486-1526Petrus de Cepeda 1514
Rosan.
--- (clericus) Ioseph de Paleaminuta 1509-1536
--- (episcopus) Constantinus Clementis 1423, Hubertus 1396
Rossanen. [Rossano]
--- (archiepiscopus) Hieronimus Verallo 1540, Iacobus (I) de la Ratta 1458-1460, Iohannes Lagni 1487-1489
Roten.
--- (prior) Martinus de Murielo 1420
Rothomagen. [Rouen]
--- (archiepiscopus) Carolus de Borbonio de Vendôme 1548, Georgius (I) de Ambasia 1498, Gerogius (II) de Ambasia 1545, Iohannes de Rupescissa 1410-1437
--- (clericus) Rogerius Magistri 1529
--- (archidiaconus) Iohannes de Nanton 1409-1423
Rothomagen. dioc.
--- (abbas) Iohannes Bouquetot 1410-1418
--- (presbiter) Guillermus Yares 1413
Rugin.
--- (clericus) Albertus de Zabolis 1483-1493
Ruthen., Ruthenen. [Rodez]
--- (canonicus) Geraldus Faidit 1417-1431, Iohannes de Fabrica 1423/4, Pontius de Curte 1378-1393
--- (clericus) Bernardus Caransac
--- (episcopus) Georgius de Armaignaco 1544

S. Marie Maioris de Urbe
--- (canonicus) Iohannes Binus 1540-1554, Iohannes Prioris 1478-1485, Lucas de Lenis 1468-1486, Nicolaus de Valle 1410-1456
S. Pauli de Urbe
--- (abbas) Iohannes de Primis 1444-1447
S. Petri de Urbe
--- (canonicus) Accursius de Petra 1484-1506, Agapitus Cenci Rustici 1455-1464, Andreas de Spiritibus de Viterbio 1458-1464, Andreas de Valle 1492-1525, Antonius de Forlivio 1448-1479, Baptista de Lenis 1493-1498, Bartholomeus Farratinus 1506-1531, Bernardinus de la Croce 1536-1546, Celsus de Millinis 1464-1498, Cosmas de Paziis 1492, Cristoforus Iacobatius 1536, Cristoforus de Piccolominibus 1478-1490, Dominicus Iacobatius 1483-1527, Franciscus Cazinigus 1510-1520, Gabriel de Sclafenatis 1474-1484, Hieronimus Porcarius 1471-1505, Iacobus (I) de Mucciarellis 1450-1476, Iohannes de Cesarinis 1458-1476, Iohannes de Cuppis 1502-1523, Iohannes (II) de Millinis 1448-1477, Iohannes de Sclafenatis 1478-1483, L. Capodaferrus 1463-1479, Latinus de Ursinis 1447-1477, Leonardus de Capociis 1485-1503, Mafeus de Vegiis 1431-1458, Martinus de Roa 1475, Nicolaus de Aragona 1515-1539, Paulus Thomarotius 1493-1503, Vincentius Carosius 1516-1555
--- (vicarius) Nicolaus de Flisco 1485-1495
Sabinen. dioc. [Sabina]
--- (clericus) Antonius de Vanicellis 1492-1499
Sagien. [Séez]
--- (episcopus) Stephanus Gouppillon 1473-1480, Theobaldus Morung 1425-1436
Sagonen. [Sagona]
--- (episcopus) Petrus Guascone 1391
Salamantin. [Salamanca]
--- (archidaconus) Iohannes de Burgos 1503-1508
--- (canonicus) Alphonsus de Manriquez, Martinus de Spinosa 1513-1526, Yvo Maurio 1421-1426
--- (clericus) Franciscus de Bonadilla 1520-1527, Petrus Aldret 1503-1506, Petrus de Aranda 1470-1500, Petrus de Monroy 1471-1476
--- (episcopus) Didacus de Valdes 1482-1483
Salamantin. dioc.
--- (clericus) Bernardinus Gutterii 1497-1520, Garsias de Bonadilla 1503-1504, Iohannes de Lerma 1502-1523, Iohannes de Madrigal 1490-1535
--- (presbiter) Bartholomeus de Miranda 1497-1510
Salernitan. [Salerno]
--- (archiepiscopus) Federicus de Fregoso 1506-1507, Iohannes Vera 1504, Ludovicus de Torres 1518-1548, Nicolaus de Rodulphis 1514-1536, Petrus de Rocha 1461-1482
--- (canonicus) Franciscus de Agello 1407-1424, Michael de Castello 1482-1489, Pavo (Paulus) Griffus 1390
--- (primicerius) Iohannes Antonius Battiferro 1506-1523
Salutiarum [Saluzzo]
--- (clericus) Bartholomeus de Pepetis 1537, Iacobinus de Marentinis 1538
--- (episcopus) Alfonsus Tornabonus 1530, Iulianus de Tornabonis 1485-1520, Philippus Archiatus 1539-1546
Salzeburgen. dioc. [Salzburg]
--- (clericus) Andreas Zerimberger 1471-1499, Cristoforus Welser 1511-1515, Matheus Lang de Wellenburg 1512, Melchior de Meckau 1464-1486, Paulus Reicher 1450-1451, Wigileus Fröschl 1473-1476
Sambien. [Samland]
--- (clericus) Martinus Wille 1423
--- (episcopus) Iohannes Rehwinkel 1474, Theodericus de Cuba 1472/3
Sancte Iuste [S. Giusta]
--- (episcopus) Gaspar Torella 1498-1515
Sancte Severine [Santa Severina] (archiepiscopus) Iohannes de Salviatis 1517, Iohannes Sartorius 1498-1509
Sancti Andree [S. Andrews]
--- (episcopus) David Betonius 1538, Innocentius Cibo 1521-1528
Sancti Leonis [San Leone]
--- (episcopus) Iulianus de Datis 1518, Hieronimus Datus 1518
Sancti Papuli [Saint-Papoul]
--- (episcopus) Guillermus de Montegaudio 1418-1429, Iohannes de Rupescissa 1410-1437
Sancti Ponti Tomeriarum [Saint Pons de Tomières]
--- (episcopus) Marinus de Grimanis 1527
Saonen. [Savona]
--- (canonicus) Paulus de Campofregoso 1480
--- (clericus) Antonius Ferrarii 1494-1505, Bartholomeus (II) de Ruvere 1476-1485, Bartholomeus (III) de la Ruvere 1492-1515, Bernardinus Bechale 1514, Bernardinus de Ruvere 1482, Guillermus de Ruvere alias Basso 1474-1482, Hnericus de Bertranie 1476, Iacobus de Ruvere 1476-1481, Leonardus Grossus de Ruvere 1504-1520, Ludovicus Spinola 1490-1498, Sebastianus de Samino 1484-1496
--- (episcopus) Franciscus Sfondratus 1543, Iacobus de Flisco 1545, Iohannes Castelar 1503, Iohannes Cibo 1472-1473, Iulianus de Ruvere 1471-1487, Paulus de Campofregoso 1480, Raphael Riario1483-1521
--- (scolaris) Franciscus Gare 1507
Saonen. dioc.
--- (clericus) Melchior Zochus 1479
Sareptan. [Sarepta, Saphet in Palestina]
--- (episcopus) Guillermus Vassoris 1448
Sarlaten. [Sarlat]
--- (episcopus) Nicolaus Gaddi 1507-1528
Sarlaten. dioc.
--- (presbiter) Petrus Imberti 1418
Sarnen. [Sarno]
--- (clericus) Marcus de Vinis 1510, Paris Avocarius 1480
--- (episcopus) Guillermus Beltrandi 1509-1521, Iohannes (I) de Viterbio 1487-1496, Ludovicus Gomez 1534-1537, Marius Ruffinus 1544-1548, Pompeius de Columna 1524, Silvius Passarinus 1513-1517
Sarsinaten. [Sarsina]
--- (episcopus) Fortunatus de Pelicanis 1464-1474
Sayresbirien.
--- (episcopus) Laurentius Campegius 1511-1538
Scalen. [Scala]
--- (episcopus) Baldassar del Rio 1530
Scardonen. [Skradin]
--- (episcopus) Nicolaus Machinensis 1472/3
Sebasten. [Sebaste]
--- (episcopus) Zacharias Ferrari de Vincentia 1519
Sedunen. [Sion, Sitten]
--- (episcopus) Matheus Schinner 1511, Paulus de Cesis 1502-1537
Segobien. [Segovia]
--- (canonicus) Gaspar de Pertusa 1489-1493
--- (clericus) Alfonsus Messiar 1497-1499, Alfonsus de Villareal 1512-1535, Antonius Melendez de Valdes 1504-1514, Didacus de Aguillar 1515-1517, Iohannes del Rio 1474-1480, Iohannes de Rocchas 1544, Petrus de Aguillar 1484-1517
--- (decanus) Fernandus de Palacios 1417-1434
--- (episcopus) Iohannes de Cervantes 1420-1426, Iohannes Zepeda 1417/8
Segobien. dioc.
--- (clericus) Bartholomeus della Cueva y Albuquerque 1544-1562, Franciscus de Vega 1506-1526, Gundissalvus de Connamares 1471
Segobricen. [Segorve]
--- (archidiaconus) Bartholomeus Vallescar 1468-1492
--- (canonicus) Iohannes Marades 1494-1495
--- (episcopus) Fransciscus (I) Ferrarii 1455-1469, Gispertus Pardo 1447-1450, Iohannes Marades 1494-1495, Ludovicus Mila 1456
Seguntin. [Siguenza]
--- (canonicus) Petrus Gutterii 1507-1513
--- (decanus) Alfonsus de Solares 1495-1498, Gundissalvus de Neyra 1419-1428, Petrus de Caveisrubeis 1447-1455
--- (episcopus) Iohannes de Loaysa 1529, Iohannes de Mella 1423-1457, Petrus de Mendoza 1455/6
Seguntin. dioc.
--- (archipresbiter) Alfonsus Redondo 1515-1525
--- (clericus) Alfonsus Guerra (Huerra9 1515-1517
Senen. [Siena]
--- ([archi]episcopus) Antonius Casinus 1419-1439, Gabriel (I) Condulmario Iohannes de Piccolominibus 1521-1522
--- (archidiaconus) Sinolfus Otherius 1464-1503
--- (canonicus) Aldellus de Piccolominibus 1485-1492, Augustinus Patricius 1464-1489, Hieronimus de Ghinuciis 1498-1535, Meminus de Agazizza 1440, Paulus Tuba 1481-1512, Philippus de Senis 1493-1534, Thomas Urbani 1459
--- (clericus) Africus Ariano 1488-1492, Agapitus de Agazaria 1515-1532, Alexander Placidus 1544-1545, Andreoccius (Andicorius) de Ghinuciis 1464, Angelus de Venturis 1523, Antonius Casulanus 1513, Aringherius Oriens 1462-1476, Augustinus Chisius (I) 1501-1520, Augustinus de Piccolominibus 1483-1496, Cianus de Sticiano 1461, Franciscus de Bertinis 1523, Franciscus Bregeon 1493-1518, Franciscus de Petruciis 1464-1479, Hieronimus de Ghinuciis 1498-1535, Hugo de Benzis 1464-1493, Iulius de Bergalis 1523, Iulius Famiccius 1544, Iulius 1521, Leonardus de Bertinis 1482-1522, Leonardus Mancinus 1460-1481, Nicolaus de Piccolominibus 1460-1475, Philippus de Sergadis 1495-1536, Ventura de Benaßais 1498-1505
--- (prepositus) Iacobus de Opizis 1423-1430
--- (presbiter) Augustinus Patricius 1464-1489
Senogalien. [Sinigaglia]
--- (episcopus) Bartholomeus de Monticulo 1431, Marcus Vigerius 1505
Senogalien. dioc.
--- (clericus) Vlixes de Fano 1487-1515
Senonen. [Sens]
--- (archiepiscopus) Antonius de Prato (III) 1527-1535, Franciscus de Borbonio de Vendôme 1517, Stephanus de Ponchier 1523
Sezadio
--- (abbas) Iohannes de Buxiis 1451-1474
Sibenicen., Sibinicen., Sibrincen. [Sebenico]
--- (canonicus) Georgius Diphnichi 1489/90, Iacobus Dragatius 1496-1499, Iohannes Staphileus 1510-1523
--- (episcopus) Antonius de Ponto 1380-1420
Signen. [Senj]
--- (episcopus) Nicolaus Machinensis 1472/3
Signin. [Segni]
--- (episcopus) Sebastianus de Ancona 1539, Vincentius Fanzi 1514-1527
Silven. [Silves]
--- (episcopus) Alvarus Alfonsi 1463-1468
Silven. dioc.
--- (presbiter) Iacobus Gundissalvi 1471-1476
Sipontin. [Siponto]
--- (archidiaconus) Angelus de Grassis 1433
--- (archiepiscopus) Agapitus de Geraldinis 1479-1496, Antonius de Monte Sancti Savini 1493-1511, Iohannes de Monte 1517-1543, Iohannes Riccius 1532-1544, Nicolaus de Hortis 1402, Nicolaus Perotti 1449-1474, Sebastianus Pighinus 1548
Slesvicen. [Schleswig]
--- (episcopus) Egerdus Durcop 1486-1499
Soran. [Sora]
--- (clericus) Bernardinus Helvinus 1542
--- (episcopus) Bartholomeus Farratinus 1506-1531
Spalaten. [Spljet, Spalato, Split]
--- (archiepiscopus) Bartholomeus Zabarella 1432-1445, Laurentius Zane 1464-1482, Petrus de Pago 1409-1415
--- (canonicus) Altobellus de Averoldis 1507-1518
Spartan.
--- (clericus) Manilius Rallus 1507-1514
Spiren. [Speyer]
--- (canonicus) Wolfgangus Goler 1503-1527
--- (clericus) Fredericus Frederici 1475, Wolfgangus Goler 1503-1527
--- (decanus) Simon Stockel 1458
Spiren. dioc.
--- (clericus) Wendelinus Schwicker 1489, Wolfgangus Goler 1503-1527
Spoletan. [Spoleto]
--- (abbas) Leonardus Grossus de Ruvere 1504-1520
--- (clericus) Fabius Vigil 1534-1546
--- (episcopus) Augustinus de Lanzano 1380, Berardus de Narnia 1448-1464, Constantinus (I) de Herulis 1472/3, Fabius Vigil 1534-1546, Iacobus de Camplo 1410-1424, Nicolaus Vivari 1386-1416
Spoletan. dioc.
--- (clericus) Albertus Evangeliste 1476, Ascanius de Schathassis 1506, Bernard(in)us de Cuppis 1484-1507, Hippolitus de Cesis 1507-1525, Tancredus de Cuppis 1497-1507, Theseus 1507
Squillacen.
--- (episcopus) Henricus de Borgia 1539
Stigonien.
--- (episcopus) Hippolitus (I) de Este 1493
Strigonien., Strigoricen. [Esztergom, Gran]
--- (archiepiscopus) Iohannes de Borsnitz 1397-1420, Thomas Bakòcz 1500
--- (canonicus) Simon Vosich 1470-1482
--- (clericus) Philippus de Senis 1493-1534
Strigonien., Strigoricen. dioc.
--- (clericus) Georgius Policarpus 1470-1501
Suanen. [Soana]
--- (clericus) Franciscus Spinola 1498-1530
--- (episcopus) Alfonsus de Petruciis 1511-1517, Andreuccius de Chinuciis 1470, Raphael de Petruciis 1517, Thomas de Piccolominibus 1460-1465
Suanen. dioc.
--- (clericus) Bonifatius Otherius 1493-1504, Sinolfus Otherius 1464-1503
Suessan. [Sessa]
--- (episcopus) Angelus (I) de Geraldinis 1455-1473, Franciscus Guastaferrus 1503-1514, Tiberius Crispus 1559-1560
Surrentin. [Sorrento]
--- (archidiaconus) Fernandus Ponzettus 1485-1527
--- (archiepiscopus) Franciscus Remolinus 1503, Scipio Cicinelli 1478-1492, Silverius 1545
--- (canonicus) Iohannes Tarin 1505-1514
Sutrin. et Nepesin. [Sutri]
--- (archipresbiter) Iacobus de Luciis 1479/80
--- (episcopus) Bartholomeus Flores 1493-1497
Swerinen. [Schwerin]
--- (canonicus) Hartwicus de Bulaw 1487
--- (decanus) Zutpheldus de Vardenberg 1512-1525
--- (presbiter) Zutpheldus de Vardenberg 1512-1525
Swerinen. dioc.
--- (clericus) Zutpheldus de Vardenberg 1512-1525
Syracusan. [Siracusa]
--- (clericus) Antonius de Corseto 1500-1504
--- (episcopus) Antonius de Veneriis 1443-1479, Paulus de Sanctafide 1457-1467

Tarantasien. [Tarantaise]
--- (archepiscopus) Cristoforus de Ruvere 1472
--- (canonicus) Iohannes de Sclafenatis 1478-1483
Tarbaten. vide: Dorpaten.
Tarbien., Tarvien. [Tarbes]
--- (episcopus) Gabriel de Grammont 1530
Tarentin. [Taranto]
--- (archiepiscopus) Baptista de Ursinis 1471-1483, Franciscus Armellinus 1497-1528, Henricus Brunus 1476-1509, Iacobus de Theramo 1381-1405, Marinus de Ursinis 1445-1472, Orlandus de Carettis de Ruvere 1509-1512
--- (presbiter) Antonius de Viottis 1502, Antonius de Agello 1472
Tarvisien., Tarvisin. [Treviso]
--- (canonicus) Daniel Scotto 1431-1441, Theodorus de Leliis 1455-1465
--- (clericus) Thaddeus Baratella 1514
--- (episcopus) Franciscus Pisanus 1517, Laurentius Zane 1464-1482, Theodorus de Leliis 1455-1465
Taurinen. [Torino, Turin]
--- (archidiaconus) Baptista Pal(l)avicinus 1433-1464
--- (clericus) Iohannes Bucca 1536-1537
--- (episcopus) Innocentius Cibo 1521-1528
--- (prepositus) Dominicus de Ruvere 1473
Taurinen. dioc.
--- (abbas) Iohannes de Varax 1471-1483
--- (clericus) Antonius Michetus 1511-1522, Cathalanus Parpallius 1494-1499, Iohannes de Caramellis 1493-1498, Hieronimus de Villa 1508-1511, Stephanus Caramillus 1482-1514
Taurisien.
--- (episcopus) Henricus de Wacoldeym 1390
Terdonen. [Tortona]
--- (canonicus) Iohannes (II) de Collis 1431-1460
--- (clericus) Raynerius Gentilis 1509-1512
--- (episcopus) Iohannes de Zatiis 1523-1527, Vbertus de Gambara 1528
Terdonen. dioc.
--- (clericus) Isnardus Turonus 1507-1526
--- (prepositus) Bernardus de Angleria 1490-1498
Tergestin. [Trieste, Triest, Trst]
--- (episcopus) Iacobus Balardi Arrigoni 1424/5
Terracinen. [Terracina]
--- (archidiaconus) Michael Ferrarii 1455-1458
--- (clericus) Petrus Domenec 1535-1545
--- (episcopus) Andreas Cibo 1504-1523, Iohannes Copis 1479-1527, Iohannes de Galves 1482-1507, Marinus de Sanctaagatha 1391-1405
Terraconen., Tarraconen. [Tarragona]
--- (archiepiscopus) Hieronimus de Auria 1529, Petrus de Urrea 1455/6
--- (clericus) Petrus Vidal 1537-1542
Tervisin. [Treviso]
--- (canonicus) Franciscus Pisaurius 1503
--- (clericus) Iohannes de Caronellis 1475-1481
--- (episcopus) Bernardus de Rubeis 1513-1527, Petrus 1471
Theanen. [Teano]
--- (clericus) Teobineus Baratuzius 1520
--- (episcopus) Franciscus (II) de Borgia 1503, Iohannes de Salviatis 1517, Nicolaus (II) de Pistorio 1458, Vrsus de Ursinis 1477-1492
Theatin. [Chieti]
--- (archiepiscopus) Baptista de Romanis 1438, Bernardinus Maffeus 1549, Felix Trofinus 1524-1527, Iohannes (Petrus) Carafa 1541, Nicolaus Vivari 1386-1416
--- (episcopus) Franciscus de Borgia 1491-1500, Felix Trofinus 1524-1527
Theatin. dioc.
--- (abbas) Maffiolus Lampugnani 1385-1393
Theban. [Thebae]
--- (archiepiscopus) Carolus de Caretto 1505, Iohannes 1515
Theramen.
--- (episcopus) Iacobus de Cerretanis 1410-1440
Thermulan. [Termoli]
--- (episcopus) Petrus de Durantibus 1536
Tholon.
--- (canonicus) Antonius Rabioli 1450-1483
Tholosan., Tolosan. [Toulouse]
--- (archiepiscopus) Bernardus de Rosergio 1446-1450, Gabriel de Grammont 1530, Georgius de Armaignaco 1544, Iohannes de Aurelia 1533, Odettus de Castilione 1533-1563
--- (prepositus) Bernardus de Rosergio 1446-1450
Tholosan., Tolosan. dioc.
--- (presbiter) Petrus de Verona 1410
Tiburtin. [Tivoli]
--- (canonicus) Iulianus de Maschis 1505
--- (clericus) Iohannes (II) Cincius 1509-1523
--- (episcopus) Antonius de Grassis 1462-1490, Laurentius (III) 1450, Nicolaus de Ciciliano 1419-1443
Tirasonen. [Tarazona]
--- (canonicus) Andreas Ferriz 1474-1483
--- clericus) Franciscus de Montemaior 1535-1537, Petrus Domenec 1535-1545
--- (episcopus) Andreas Ferriz 1474-1483, Georgius Bardaxi 1433-1456, Petrus Ferriz 1464-1494
Tirasonen. dioc.
--- (clericus) Gundissalvus Conchiellos 1456, Petrus de Contamina 1496-1497
--- (decanus) Fransciscus (I) Ferrarii 1455-1469
Tircen.
--- (canonicus) Petrus de Paveillione 1392-1419
Toletan. [Toledo]
--- (archidiaconus) Petrus de Mendoza 1455/6, Vascus de Guzman 1421-1422
--- (archiepiscopus) Franciscus Cisneros 1507, Iacobus de Croy 1517, Iohannes Castelar 1503
--- (clericus) Alfonsus de Acre 1483-1514, Alfonsus de Cepeda 1507-1513. Antonius Munez 1545, Didacus de Acre 1513, Didacus Capata 1545-1548, Didacus Serrano 1466-1502, Ferdinandus Simenez 1536-1544, Franciscus de Acre 1503-1522, Hieronimus de Glanderonibus 1510-1513, Iohannes de Herrera 1514-1522, Iohannes de Madrigal 1490-1535
--- (decanus) Alfonsus de Segura 1449-1454, Franciscus de Toledo 1471-1479
--- (presbiter) Iohannes de Sepulveda 1486-1489
Toletan. dioc.
--- (archipresbiter) Alfonsus de Acre 1483-1514
--- (canonicus) Aloysius de Gibraleon 1503-1523
--- (clericus) Alfonsus Castellanus 1514, Iohannes II. de Aragonia 1508-1537, Hieronimus de Glanderonibus 1510-1513, Iohannes de Herrera 1514-1522, Iohannes de Madrigal 1490-1535, Petrus Freila 1542
Tolonen. [Toulon]
--- (episcopus) Nicolaus de Flisco 1485-1495
--- (prepositus) Nicolaus de Flisco 1485-1495
Torcellan. [Torcello]
--- (episcopus) Dominicus (I) de Dominicis 1447-1469
Tornacen. [Tournay]
--- (canonicus) Michael Amici 1435-1471, Philippus de Quoetquitz 1424-1427
--- (episcopus) Iohannes Monisart 1482-1483
Tornacen. dioc.
--- (clericus) Antonius Blockel 1460, Andreas de Castillo 1509-1542, Henricus Coopman 1495-1509, Iodocus Pepper 1503-1511, Iohannes Botiller 1474-1483, Petrus de Foliatis 1513, Theodericus de Cocleghein 1486
--- (prepositus) Egidius de Scornaco 1424-1428
Trabaten. [Dorpat] vide: Dorpat.
Tragurien. [Traù]
--- (episcopus) Iacobus Turlono 1445-1452, Leonellus Clericatus 1482-1496
Traiecten., Ultraiecten. [Utrecht]
--- (canonicus) Anselmus Fabri 1402-1445, Greffcus (Griffeus) de Choricallis 1503-1506, Guillermus de Enckenvoirt 1500-1529, Michael de Enckenvoirt 1523, Nicolaus de Edam 1470-1476, Petrus de Mera 1430-1433
--- (clericus) Arnoldus de Beverwyck 1432-1439, Iacobus Goier 1429-1438, Iohannes Weze 1513, Lambertus Oldehaghen 1479, Petrus Lopis 1517-1544
--- (prepositus) Adrianus de Florentia, Gaspar de Columna 1426, Iohannes Ingenwinckel 1504-1535
Traiecten. dioc.
--- (canonicus) Iohannes Ingenwinckel 1504-1535
--- (clericus) Arnoldus de Beverwyck 1432-1439; Goswinus Gronle 1434-1455, Iacobus Goier 1429-1438, Iohannes (II) Marsilii 1469, Petrus Bange 1455
--- (presbiter) Arnoldus Haeck1432-1439, Iohannes Nijs 1470, Iohannes (II) Pauli 1456-1459
--- (prepositus) Gerardus Weert 1386-1415, Iohannes Kirchoff 1485, Petrus de Mera 1430-1433
Tranen. [Trani]
--- (archiepiscopus) Franciscus Carosius 1418, Franciscus Loritz 1500, Iacobus Cabellus 1393, Iohannes Castelar 1503, Iohannes de Cuppis 1502-1523, Iohannes Dut 1508, Latinus de Ursinis 1447-1477
Trapezunden.
--- (episcopus) Bartholomeus, Michael (I) 1409
Trebanus
--- (archiepiscopus) Iohannes 1515
Trecen. [Troyes]
--- (canonicus) Petrus Colini 1490-1514
--- (clericus) Iohannes Mileti 1518-1534, Stephanus Boucher 1548
--- (presbiter) Petrus Colini 1490-1514
Trecoren., Trecorien. [Tréguier]
--- (canonicus) Prigentius Natalis 1491-1506
--- (episcopus) Franciscus de Borbonio de Vendôme 1517, Hippolitus (II) de Este 1538, Radulfus Rolland 1434, Robertus Britto 1512-1513
Trecoren., Trecorien. dioc.
--- (clericus) Yvo Lecozie 1461
Treveren., Treviren. [Trier]
--- (archiepiscopus) Iacobus de Sierck 1414-1432
--- (clericus) Iohannes Coritius 1488-1513, Rolandus, Thomas Probst 1493-1517
--- (prepositus) Henricus Raiscop 1419-1435, Philippus de Gerla 1442
Treveren. dioc.
--- (clericus) Henricus Mollenbeck 1495, Iohannes de Euskichen 1512-1534
--- (decanus) Theodericus de Altoamore 1419-1428
--- (prepositus) Henricus de Silberberg 1485-1514, Iohannes Becha 1513-1526
--- (presbiter) Leonardus Walterini 1507-1544
Tricarien. [Tricario]
--- (episcopus) Alexander Spagnoli 1520-1532, Honofrius de Sanctacruce 1456-1471, Scipio Cicinelli 1478-1492, Vrsus de Ursinis 1477-1492
Tridentin. [Trient, Trento]
--- (archidiaconus) Antonius de Thosabecis 1450-1456
--- (canonicus) Falco de Sinibaldis 1445-1492
--- (episcopus) Albertus de Ortenburg 1360, Bernardus Clesius 1530-1539, Cristoforus Madrutius 1542, Henricus Fleckel 1412-1432
--- (prepositus) Gaspar de Theramo 1455-1479
Tropien. [Tropea]
--- (episcopus) Hieronimus de Ghinuciis 1498-1535, Pavo (Paulus) Griffus 1390, Sigismundus Pappagoda 1527
Tuden. [Tuy]
--- (episcopus) Petrus Bertrandi 1465-1485, Petrus Sarmiento 1538, Turibius 1381-1386
Tudertin. [Todi]
--- (clericus) Gaspar de Villanova 1434
--- (epicopus) Constantinus (I) de Herulis 1472/3, Federicus de Cesis 1531-1545, Franciscus de Agello 1407-1424, Iohannes (IV) Cesius 1522, Paulus de Cesis 1502-1537
Tullen. [Toul]
--- (clericus) Girardus Potessoni 1512, Iohannes Frumentin 1509-1512Iohannes Martelli (II) 1508-1532, Nicolaus Virioni 1523-1537, Petrus Macider 1544, Sebastianus Grollatti 1536
--- (episcopus) Iohannes de Lotharingia 1518
Tullen. dioc.
--- (canonicus) Iohannes Rale 1470-1499, Leonardus Walterini 1507-1544
--- (clericus) Iohannes Coyrenot 1544-1549, Theodericus Iacobi
--- (episcopus) Iohannes Marades 1494-1495
Turonen. [Tours]
--- (archiepiscopus) Carolus de Caretto 1505, Georgius de Armaignaco 1544, Iacobus Geln 1418-1452, Iohannes de Lotharingia 1518, Philippus de Quoetquitz 1424-1427
--- (canonicus) Guillermus de Montegaudio 1418-1429, Nicolaus Lediseur 1378-1391, Petrus Garnandi 1476-1483
--- (prepositus) Petrus Garnandi 1476-1483
Turritan. [Torres]
--- (clericus) Fernandus de Sanctoiohanne 1506-1527

Ulixbonen. [Lisboa, Lissabon]
--- (canonicus) Alfonsus Iohannis 1477-1487, Eduardus Borges 1501, Iohannes (II) Fernandi 1494-1502
--- (clericus) Fernandus Gometii 1502-1507; Franciscus Iusar 1510-1514
--- (episcopus) Alfonsus de Nogueira 1452, Georgius de Costa 1501, Henricus de Portugallia 1545
Umbraticen. [Umbratico]
--- (episcopus) Iohannes de Piccolominibus 1521-1522
Urbevetan. [Orvieto]
--- (episcopus) Alexander de Sanctoseverino 1503-1504, Conradus Caracciolo 1395-1402, Henricus Brunus 1476-1509, Iohannes Castiglioni de Polena 1433, Nicolaus de Rodulphis 1514-1536
Urbinat. [Urbino]
--- (clericus) Iulius de Ruvere 1547
--- (episcopus) Dionisius de Laurerio 1539, Gabriel de Gabrielis 1485-1505, Gregorius Cortesius 1542, Iacobus Balardi Arrigoni 1424/5, Iohannes de Arrivabenis 1466-1502, Iohannes (II) de Millinis 1448-1477, Iulius de Ruvere 1547, Octavius Accorambonus 1570
--- (scolaris) Raphael Sancti 1511-1515
Urgellen. [Urgel]
--- (canonicus) Iacobus Fiella 1479-1498
--- (episcopus) Iacobus de Cardona 1448, Rodericus (II) Borgia 1471-1478
Urgellen. dioc.
--- (archidiaconus) Galserandus de Villanova 1421-1422

Vabren. [Vabres]
--- (episcopus) Georgius de Armaignaco 1544
Valentin. [Valencia]
--- (archiepiscopus) Cesar de Borgia 1482, Franciscus Loritz 1500, Iohannes de Lotharingia 1518, Petrus Borgia 1497, Rodericus (I) Borgia 1457-1492
--- (canonicus) Franciscus de Borgia 1491-1500, Iacobus Casanova 1479-1504, Michael de Naves 1417-1421
--- (clericus) Gaspar de Pertusa 1489-1493, Iohannes Artez 1500-1506, Hieronimus Bertrandi de Roys 1513-1537, Iohannes de Borgia (I) 1473-1484, Iohannes Boriel 1513/4, Iohannes Carroz 1492-1518, Hieronimus Domenec 1530-1536, Iohannes (I) Lopez 1481-1496, Iohannes (I) Sanchez 1502-1506, Ludovicus de Proxida 1503, Petrus Valescar 1482-1488, Philippus Iohannis 1498-1500
--- (presbiter) Franciscus Berengarii 1464
Valentin. dioc.
--- (clericus) Guillermus de Centellis 1495-1499, Galserandus de Villanova 1421-1422, Hieronimus Bertrandi de Roys 1513-1537, Iacobus Ortiz 1503, Ludovicus Tora 1457, Matheus Iohannes 1455-1458
Valentinen. [Valence]
--- (episcopus) Eberardus de Marca 1520, Henricus Bayler
Valven. [Valva]
--- (episcopus) Bartholomeus de Vincio 1403-1427, Benedictus de Guidaloctis de Perusio 1417-1429, Cristoforus de los Rios 1514-1523, G. 1454, Iohannes 1514
--- (prepositus) Leonardus Physicus 1405
Vapincen. [Gap]
--- (decanus) Guillermus Roberti 1470, Iohannes de Bronhiaco 1381-1426
--- (episcopus) Gabriel de Sclafenatis 1474-1484, Gauterius de Forcalquier 1442-1484
Vasaten. [Bazas]
--- (clericus) Bernardus de Rosergio 1446-1450
--- (episcopus) Bernardus de Rosergio 1446-1450, Guillermus de Ortolano, Iohannes de Heremo 1396
Vasionen. [Vaison]
--- (episcopus) Hieronimus de Scledo 1523-1532, Iohannes de Montemirabili 1455-1479, Thomas Cortesius 1523-1533
Vauren. [Lavaur]
--- (canonicus) Geraldus Faidit 1417-1431
--- (episcopus) Egidius Aisceli 1394
Veletran.
--- (clericus) Iustinus de Carosis 1485-1517
Venefran. [Venafro]
--- (episcopus) Hieronimus de Grimaldis 1527, Ricomandus de Buffalinis 1504
Venefran. dioc.
--- (clericus) Iohannes Celius 1513-1514
Veneten. [Vannes]
--- (archidiaconus) Iohannes Danielis 1513-1538
--- (canonicus) Iohannes Danielis 1513-1538
--- (clericus) Iohannes Giquel 1410-1418, Iohannes Textoris 1497-1513, Octavianus de Marchionibus 1500-1514
--- (episcopus) Laurentius (I) Puccius 1484-1529, Robertus Britto 1512-1513
--- (presbiter) Prigentius de Ayone 1493
Veneten. dioc.
--- (clericus) Iohannes Danielis 1513-1538
Venetiarum [Venezia, Venedig]
--- (canonicus) Nicolaus a Crucibus 1463-1472
--- (clericus) Africus Adrianus 1504-1508, Baptista de Gavionibus 1485-1494, Benedictus Superantius 1487-1495, Dominicus Grimani 1491-1495, Franciscus Brevius 1482-1504, Iohannes Baptista Bragadinus 1514, Octavianus de Marchionibus 1500-1514, Petrus Bembus 1513-1521, Sebastianus de Priolis 1489-1496, Valerius Dulcius 1514-1522, Vincentius Benedictus 1532-1535
--- (presbiter) Iohannes (I) Laurentius 1481-1501
Venusin. [Venosa]
--- (episcopus) Sigismundus Pappagoda 1527
Vercellen., Vercellan. [Vercelli]
--- (archidiaconus) Raphael de Ceva 1494-1522
--- (canonicus) Nicolaus de Catia de Castiliono 1490-1537, Stephanus de Caciis 1479-1493
--- (clericus) Iohannes Centorius 1508-1529
--- (episcopus) Bonifatius Ferrerius 1517-1549, Iohannes de Ferreriis 1506, Iohannes de Gilliaco 1455-1457, Iulianus de Ruvere 1471-1487
--- (prepositus) Bonifatius Ferrerius
Vercellen., Vercellan. dioc.
--- (clericus) Eusebius de Guischardis de Blanzate 1459, Iacobus de Giegio 1503, Iohannes Maria de Advocatis 1501-1508
Verden. [Verden]
--- (clericus) Bartoldus de Soltwedel 1497-1500
--- (episcopus) Iohannes de Azel 1426, Theodericus de Nyem 1378-1416
Verden. dioc.
--- (clericus) Hermannus Dalenborch 1456-1461
--- (prepositus) Albertus Cock 1464-1481
Veronen. [Verona]
--- (abbas) Mafeius 1442-1445, Marcus de Milis 1427-1430, Petrus de Milis 1399
--- (archidiaconus) Daniel de Sanctosebastiano 1482-1503
--- (canonicus) Franciscus (I) Placentinus 1468-1471, Nicolaus Placentinus 1482-1498, Theodorus de Leliis 1455-1465
--- (clericus) Aloisius de Maffeis 1478-1492, Antonius de Serrecenis 1472-1476, Augustinus de Maffeis (I), Benedictus de Rizonibus 1488-1514, Franciscus (II) Placentinus 1507-1517, Hieronimus de Calatambio 1476-1478, Nicolaus Placentinus 1482-1498
--- (episcopus) Iacobus Rossi 1400, Iohannes Gibertus 1513-1536, Marcus Cornarius 1500
Veronen. dioc.
--- (clericus) Andreas Mercatellus 1509-1536, Thomas Probst 1493-1517
Verulan [Veroli]
--- (episcopus) Ennius Filonardi 1536
Vesprimen. [Veszprim]
--- (episcopus) Petrus Isvalies 1496-1500
Vestan. [Viesti]
--- (episcopus) Peregrinus Fabius 1547, Thomas Cortesius 1523/4
Vican. [Trevico]
--- (episcopus) Sebastianus de Ancona 1539
Vicen. [Vich]
--- (canonicus) Andreas Vives 1493-1520, Iohannes Gerona 1464-1494
--- (clericus) Guillermus Cassador 1511-1525, Iacobus Cassador 1523
--- (episcopus) Cosmas de Monserrato 1455-1458, Georgius Dorgios 1418-1423, Iacobus de Cardona 1448, Ludovicus Coutinho 1452, Michael de Naves 1417-1421
Vicen. dioc.
--- (presbiter) Petrus Altissen 1480-1491, Stephanus Planas 1462-1465
Vicentin., Vincentin. [Vicenza]
--- (canonicus) Iohannes de Foliatis 1513-1520
--- (clericus) Bartholomeus de Merulo 1505
--- (episcopus) Franciscus de Ruvere 1538, Franciscus (I) Soderinus 1481-1503, Galeottus de Ruvere 1503-1508, Iulius de Ruvere 1547, Marcus Barbus 1467-1491, Nicolaus de Rodulphis 1514-1536, Petrus Emiliani 1409, Sixtus Gara de Ruvere 1507-1517
Viennen. [Vienne sive Wien]
--- (canonicus) Iacobus Geln 1418-1452
--- (clericus) Antonius de Fonterubeo 1497-1517, Gregorius Angrer 1512, Henricus Roden 1515, Petrus (II) Garnerii 1497-1515
Viennen. [Vienne]
--- (archiepiscopus) Federicus de Sanctoseverino 1489-1513, Iohannes de Nanton 1409-1423
Viennen. dioc. [Vienne sive Wien]
--- (clericus) Antonius Bergeri 1548-1549, Antonius de Fonterubeo 1497-1517, Franciscus de Ceullis 1513
--- (prior) Aymericus de Segaudo 1435-1440
Vigelien. dioc. [Biseglia]
--- (archidiaconus) Antonius de Codo 1488-1490
Vigintimilien., Vintimilien., Ventimilien. [Ventimiglia]
--- (clericus) Iohannes Celius 1513-1514
--- (episcopus) Antoniottus (I) Pallavicinus 1475-1503, Iacobus Feo 1452, Thomas de Amelia 1404-1419
Vigintimilien., Vintimilien., Ventimilien. dioc.
--- (presbiter) Bernardinus Lascarus 1506-1507
Viglevanen. [Vigevano]
--- (clericus) Iohannes de Buxiis 1451-1474
Virdunen., Verdunen. [Verdun]
--- (canonicus) Adrianus Castellesi 1482-1503, Leonardus Walterini 1507-1544
--- (clericus) Iohannes Halot 1513-1537, Iohannes rotam 1509, Petrus Crassati 1536, Petrus Desiderii 1512
--- (episcopus) Guillermus de Montegaudio 1418-1429, Iohannes de Lotharingia 1518 (
--- (prepositus) Iohannes (I) Colardi 1493-1515
Virdunen., Verdunen. dioc.
--- (clericus) Iohannes Ghele 1424-1455, Leonardus Walterini 1507-1544, Michael Waltrini 1502, Nicolaus Richardi 1524-1548, Ricardus Dognon 1548
Visen. [Viseu]
--- (episcopus) Georgius de Costa 1501, Michael de Silva 1523-1548
Viterbien. [Viterbo]
--- (canonicus) Baldassar Nicolai 1505, Dominicus Francisci 1505-1514
--- (clericus) Adrianus de Caprinis 1502-1503, Antonius Draco 1480-1515, Cristoforus de Spiritibus 1506-1556, Dominicus Francisci 1505-1514, Fatius de Sanctoris 1473-1510, Hieronimus Pecudarius 1502-1514, Iohannes de Almadiano 1493-1520, Valerius de Viterbio 1471
--- (episcopus) Egidius Canisius 1517, Nicolaus de Rodulphis 1514-1536, Raphael Riario1483-1521
--- (prior) Baptista Capotius 1469-1493
Viterbien. dioc.
--- (archipresbiter) Iohannes Antonius Battiferro 1506-1523
--- (clericus) Paulus Thomarotius 1493-1503
Vivarien. [Viviers]
--- (epicopus) Iohannes de Bronhiaco 1381-1426
Volien. dioc.
--- (clericus) Andreas Oizori
Vratislavien. vide: Wratislavien.
Vulterran. [Volterra]
--- (archipresbiter) Iacobus de Vulterris 1464-1506
--- (canonicus) Iacobus de Vulterris 1464-1506
--- (clericus) Iacobus de Vulterris 1464-1506, Michael Gerardi 1506-1536
--- (episcopus) Franciscus de Ruvere 1538, Franciscus (I) Soderinus 1481-1503, Iohannes de Neronis 1455, Iohannes Sartorius 1498-1509, Robertus de Cavalcantibus 1440-1448, Stephanus de Prato 1401-1415
--- (prepositus) Antonius Zeno (II) 1500-1507
Vulterran. dioc.
--- (clericus) Alexander de Cortesiis 1487-1490, Hieronimus de Sanctogeminiano 1481, Lactantius de Cortesiis 1480-1482, Paulus de Cortesiis 1481-1503
--- (presbiter) Ludovicus de Calcaneis 1482-1484
Vultuarien. [Volturara]
--- (episcopus) Iohannes de Salviatis 1517

Waradien. [Nagy-Varád]
--- (lector) Conradus de Cardinis 1418
Warmien. [Ermland, Warmia]
--- (canonicus) Mauritius Ferber 1507-1537, Nicolaus Tungen 1455-1468, Tiedemannus Giese 1507
--- (clericus) Nicolaus Tungen 1455-1468
--- (decanus) Bernardus Sculteti 1491-1515
--- (episcopus) Iohannes Abezier 1411-1417, Nicolaus Tungen 1455-1468, Tiedemannus Giese 1507
Warmien. dioc.
--- (clericus) Paulus de Legendorff 1448-1460
Wellen. [Wells]
--- (decanus) Leonardus Grifus 1471-1485
--- (episcopus) Adrianus Castellesi 1482-1503
Wigornien., Vigornien. [Worcester]
--- (episcopus) Hieronimus de Ghinuciis 1498-1535, Iulianus de Medicis 1517-1534
Wladislavien. dioc. [Wloclaweck, Loslau]
--- (clericus) Bernardus Sculteti 1491-1515
Wormacien., Wormatien. [Worms]
--- (clericus) Balthasar Tylonis 1436
--- (decanus) Rudolphus Hecker 1435-1464
--- (prepositus) Theodericus Boghel 1396-1423
Wormacien., Wormatien. dioc.
--- (canonicus) Iacobus Questemberg 1490-1520
--- (clericus) Adamus Rothart 1470-1476, Balthasar Tylonis 1436, Thomas Hoppe 1459-1463, Valentinus Suatz 1503-1511
Wratislavien., Vratislavien. [Breslau, Wroclaw]
--- (canonicus) Cuntzo de Zwola 1411-1431, Henricus de Roraw 1439-1457, Iacobinus de Rubeis 1432-1433
--- (clericus) Andreas de Graschowicz 1433, Andreas Petrisconis 1420-1453
--- (decanus) Henricus Senftlebin 1428-1461
--- (episcopus) Rudolphus Hecker 1435-1464
--- (prepositus) Georgius Busch 1507, Iacobus de Kurdwanowo 1396
Wratislavien., Vratislavien. dioc.
--- (clericus) Andreas de Graschowicz 1433, Nicolaus Gleiwicz 1467-1471, Henricus Senftlebin 1428-1461

Xanctonen. [Saintes]
--- (canonicus) Iohannes Cadeti 1455-1471, Iulianus Soderinus 1514/5
--- (episcopus) Carolus de Borbonio de Vendôme 1548, Franciscus (I) Soderinus 1481-1503

Zalon.
--- (archidiaconus) Guillermus Bongnier 1496-1504
Zamoren. [Zamora]
--- (archidiaconus) Bernardinus Carvajal
--- (canonicus) Alfonsus de Acre 1483-1514, Petrus de Ben 1487-1520
--- (clericus) Antonius Barba 1536-1540, Antonius Melendez 1504-1514, Didacus de Bazan 1512-1516, Garsias de Valdes 1497-1511, Iohannes de Carrione 1464-1474, Iohannes de Loaysa 1509-1515
--- (episcopus) Antonius de Cugna 1492-1507, Didacus de Valdes 1482-1483, Iohannes de Loaysa 1509-1515, Iohannes de Mella 1423-1457, Rodericus de Arevalo 1458-1467
Zamoren. dioc.
--- (clericus) Didacus de Carrion 1471, Leonardus de Bertinis 1482-1522, Petrus Morroy 1535